Łomianki niegościnne dla Mazura

Opublikowano:

Łomianki niegościnne dla Mazura - Zdjęcie główne

WiadomościNie udało się piłkarzom z Gostynina przełamać fatalnej passy meczów bez zdobyczy punktowej. Tym razem podopieczni Waldemara Figurskiego musieli pogodzić się goryczą porażki w Łomiankach, gdzie przegrali z miejscowym KS-em 3-0.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Mazura, który od drugiej minuty przegrywał 1-0. Wszystko za sprawą faulu w polu karnym, po którym sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Karol Szeliga.

Gostyninianie mogli odpowiedzieć dziesięć minut później, kiedy po rzucie wolnym piłkę do siatki KS-u wpakował Bartosz Wiśniewski. Jak się okazało zawodnik był jednak na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

Co nie udało się podopiecznym Waldemara Figurskiego udało się gospodarzom w 40. minucie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Szeliga.

Po  zmianie stron jedyną klarowną okazję do zmiany niekorzystnego rezultatu goście stworzyli sobie w 53. minucie. Na posterunku refleksem popisał się jednak goalkeeper z Łomianek, który w ostatniej chwili wybronił strzał Popławskiego.

Decydujący cios KS zadał w 67. minucie i wtedy stało się już jasne, że trzecia z rzędu porażka Mazura stanie się faktem.

Porażka oraz zdobyty przez Huragan Wołomin punkt spowodował, że zespół z Wołomina wyprzedził w tabeli Mazur, który obecnie jest sklasyfikowany na 13 miejscu.

KS Łomianki – Mazur Gostynin 3-0 (2-0)

1-0 2` Szeliga (k)

2-0 40` Szeliga

3-0 67` Sołtys

Mazur: Tomczak – Wróblewski, Majchrzak, Popławski, Kułaga (79` Przybylski), D. Surmak (64` Klimkiewicz), B. Dębicki, Ostrowski (56` Sobczak), R. Wilamowski, B. Wiśniewski (75`  Matecki), B. Komorowski.

Porażka oraz zdobyty punkt Huraganu Wołomin w meczu z Ożarowianką spowodował, że zespół z Wołomina wyprzedził w tabeli Mazur, który obecnie jest na 13 miejscu, trzecim od końca, z 13 punktami. (http://mazurgostynin.futbolowo.pl)