Reklama

Ludzkie szkielety odnalezione w centrum miasta [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Ludzkie szkielety odnalezione w centrum miasta [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy szkielety z drugiej połowy XX wieku zostały ujawnione podczas prac prowadzonych przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji na terenie dawnej Komendy Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. 1 Maja w Płocku. W tym samym miejscu odkryte zostały również artefakty, które pochodzą ze średniowiecza.

Trzy szkielety z drugiej połowy XX wieku zostały ujawnione podczas prac prowadzonych przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji na terenie dawnej Komendy Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. 1 Maja w Płocku. W tym samym miejscu odkryte zostały również artefakty, które pochodzą ze średniowiecza.

Prace prowadzone przez BpiI na terenie byłej Komendy Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. 1 Maja to kontynuacja badań z lat 2015-2016. Są one częścią śledztwa prowadzonego przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi. 

– Znaleźliśmy trzy szkielety z połowy XX wieku. Świadczą o tym artefakty znalezione przy szczątkach, np. grzebień, czy guziki od niemieckich mundurów. W poprzednich latach w tym miejscu natrafiliśmy także na średniowieczne cmentarzysko, co znacznie komplikuje nasze działa – tłumaczy kierujący pracami dr Tomasz Borkowski, archeolog z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. – Tym razem również wydobyliśmy pozostałości z tego okresu, np. plomby średniowieczne, części naczyń czy ozdoby do włosów nazywane kabłączkiem skroniowym. 

Prace rozpoczęły się pod koniec kwietnia, a zakończyć się mają w piątek 11 maja. Instytut Pamięci Narodowej zapowiada, że prace będą kontynuowane w 2019 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE