Reklama

Łyżwiarki Zwoleń-Team trenują w Tomaszowie Mazowieckim

Opublikowano:
Autor:

Łyżwiarki Zwoleń-Team trenują w Tomaszowie Mazowieckim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team w ramach półrocznych przygotowań do zawodów ogólnopolskich ulicznych oraz torowych Mistrzostw Polski wrotkarstwa szybkiego odbyły trening techniczny wraz z zaprzyjaźnionym klubem MKS Koroną Wilanów w krytej arenie lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.

Łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team w ramach półrocznych przygotowań do zawodów ogólnopolskich ulicznych oraz torowych Mistrzostw Polski wrotkarstwa szybkiego odbyły trening techniczny wraz z zaprzyjaźnionym klubem MKS Koroną Wilanów w krytej arenie lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.

Jednostka treningowa trwała dwie godziny - w tym: rozruch, ćwiczenia kształtujące, technika, interwały: przyspieszenia, peleton ze zmianami oraz rozjazd.

Miłą niespodzianką dla naszej grupy był również wspólny trening u boku kadry Polski juniorów/juniorek w łyżwiarstwie szybkim oraz wymiana wiadomości z trenerami reprezentacji Polski - Wiesławem Kmiecikiem, który w 2014 r. zdobył złoty medal ze Zbigniewem Bródką w Sochi.
Rangę sobotniego treningu podniósł nowo powstały obiekt, w którym to młodzi adepci instruktora Łukasza Flejszera mogli po raz pierwszy wykonać pierwsze ślizgi na tafli lodowej krytej areny lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.
- Od samego przyjazdu, aż do postawienia pierwszych kroków byliśmy pod ogromnym wrażeniem ogromnej hali lodowej, pierwszej w Polsce, na którą najlepsi Polscy panczeniści czekali kilkanaście lat. Hala nie odbiega od tych najlepszych na świecie, lód perfekcyjnie przygotowany, trybuny, bezpieczne bandy, oświetlenie, podziemne szatnie, nagłośnienie, wewnętrzne lodowiska typu short track i co najważniejsze brak działania warunków atmosferycznych co sprawia, że prędkości rozwijane są do 60 km/h, po prostu warto tam przyjechać  - podsumował trener  Łukasz Flejszer.
Już w najbliższy weekend zawodniczki U.K.S. startują w Pucharze Polski w/w arenie w łyżwiarstwie szybkim, po czym w lutym w kategorii wiekowej młodzik przystąpią do Mistrzostw Polski.
Na chwilę obecną dzieci i młodzież są w okresie przygotowania ukierunkowanego skierowanego na podtrzymanie siły oraz rozwijanie mocy, w tym ćwiczenia z oporem, wieloskoki, ćwiczenia ukierunkowane na akcesoria łyżwiarskie, deski slide board.
W okresie jesienno-zimowym trenujemy zgodnie z planem cztery razy w tygodniu:
a) poniedziałki - hala/wrotkarstwo szybkie,
b) środy - sala: siła/gimnastyka, wzmocnienie mięśni nóg, grzbietu, brzucha,
c) piątek - wieloskoki, ćw. z oporem
d) sobota - arena/łyżwiarstwo szybkie
Zapraszamy dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, które chcą spróbować swych sił we wrotkarstwie: rekreacyjnym, szybkim, bądź łyżwiarstwie do wspólnej zabawy.
Zgłoszenia przez e-mail: uks.zwolenteam@wp.pl lub fb: Uks zwolen team

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE