Reklama

Małolaci palą na potęgę. Jak ustrzec młodzież przed nałogiem?

Opublikowano:
Autor:

Małolaci palą na potęgę. Jak ustrzec młodzież przed nałogiem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszego papierosa ma za sobą co drugi gimnazjalista, choć zdarza się, że smak tytoniu młodzież poznaje już w podstawówce. W 18 rocznicę gostynińskich obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, wato zastanowić się jak przekonać młode pokolenia, że PALIĆ NIE WARTO.

Pierwszego papierosa ma za sobą co drugi gimnazjalista, choć zdarza się, że smak tytoniu młodzież poznaje już w podstawówce. W 18 rocznicę gostynińskich obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, wato zastanowić się jak przekonać młode pokolenia, że PALIĆ NIE WARTO.

Na wczorajszej sesji Rady Miasta gościła Grażyna Szczerbicka z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szkol-Med. Podczas swojego wystąpienia zwróciła uwagę na niesłabnące zjawisko palenia wśród gostynińskiej młodzieży.

21 listopada obchodzić będziemy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji w gostynińskich szkołach odbywać będą się zajęcia profilaktyczne i pogadanki dotyczące szkodliwości wyrobów tytoniowych. Choć dzień ten w powiecie gostynińskim obchodzony jest już po raz 18., G. Szczerbicka przyznaje, że ciężko jest zweryfikować jakie efekty przynoszą akcje uświadamiające.

Ze statystyk wynika, że pierwszego "dymka" puszcza się już w szkołach podstawowych (wg. niektórych badań nawet co piąty uczeń podstawówki sięgał już po papierosa). Wśród gimnazjalistów jest to ponad połowa, zaś w szkołach średnich już tylko jednemu na trzech palenie jest zupełnie obce.

Co więc zrobić, by wybić młodzieży nałóg z głowy? Złoty środek wciąż jest pilnie poszukiwany...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE