Reklama

Marcelianek Majster-Klepka zapełnił salę

Opublikowano:
Autor:

Marcelianek Majster-Klepka zapełnił salę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biblioteka dla dzieci i młodzieży w niedzielę, 25 listopada, przeprowadziła dwie imprezy dla dzieci wraz z rodzicami. Pierwsza to spektakl "Marcelianek Majster Klepka" przygotowany przez Stowarzyszenie Teatr Per Se z Płocka, który wystawiony został na scenie Miejskiego Centrum Kultury.

Biblioteka dla dzieci i młodzieży w niedzielę, 25 listopada, przeprowadziła dwie imprezy dla dzieci wraz z rodzicami. Pierwsza to spektakl "Marcelianek Majster Klepka" przygotowany przez Stowarzyszenie Teatr Per Se z Płocka, który wystawiony został na scenie Miejskiego Centrum Kultury.

W spektaklu występują: Zuzanna Pogonowska (14 lat), Julian Pogonowski (10 lat) oraz Majka Rybicka, Bogumił Karbowski i Mariusz Pogonowski (aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku). Reżyseria: Mariusz Pogonowski. Muzyka: Krzysztof Misiak, Mariusz Pogonowski. Choreografia: Bogumił Karbowski. Wizualizacje: Zuzanna Pogonowska. Scenografia i kostiumy: Mariusz Pogonowski. Stylizacja szafy: Marta Prabucka (studentka I roku ASP Gdańsk)

Główną rolę zagrał dziesięcioletni syn Mariusza Pogonowskiego, który przyszedł na świat z dziecięcym porażeniem mózgowym. Marcelianek Majster-Klepka idzie przez świat, spotykając niezaradnych ludzi. Dzięki swojemu „węzełkowi wszystko zmieści nawet sto czterdzieści narzędzi” Marcelianek potrafi stworzyć wszystko, czego potrzebują napotkane osoby: bosym robi chodaki „i już ich osty i ostre kamienie nie kłują”, Babuli buduje młyn „aby się nie męczyła i kamieniem o kamień nie tarła”, zmienia Ciemnogród w Jasnogród. 
Tekst sztuki powstał na podstawie reprintu wydania z 1938 roku. Książka ma podtytuł „Przygód Marcelianka Majster-Klepki historyj 6 z czterobarwnymi linoleorytami Franciszki Themerson”. 

Organizatorami przedsięwzięcia dla dzieci wraz z rodzicami były Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina oraz Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. 

Spektakl przyjęty został z wielkim entuzjazmem. Oprócz gry aktorskiej w przedstawieniu wykorzystywane zostały efekty multimedialne, dzięki czemu stało się ono bardzo atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Sala widowiskowa była pełna widzów. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE