Reklama

Marszałek rozda stypendia młodym artystom. Do zgarnięcia nawet 6 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Marszałek rozda stypendia młodym artystom. Do zgarnięcia nawet 6 tys. zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Masz pomysł na film, książkę, instalację artystyczną? Jeśli do tego jesteś studentem uczelni artystycznej, możesz ubiegać się o stypendium przyznawane przez samorząd województwa mazowieckiego. Wnioski można składać do 30 marca.

Masz pomysł na film, książkę, instalację artystyczną? Jeśli do tego jesteś studentem uczelni artystycznej, możesz ubiegać się o stypendium przyznawane przez samorząd województwa mazowieckiego. Wnioski można składać do 30 marca.

– Zachęcam studentów z mazowieckich uczelni artystycznych do ubiegania się o nasze stypendium. Warto pochwalić się swoimi osiągnięciami. W tym roku chcemy wyróżnić dziesięć osób. Mam nadzieję, że stypendium pomoże młodym ludziom w rozwijaniu ich pasji i talentów – zaprasza marszałek Adam Struzik.


O stypendium w wysokości 6,3 tysiąca złotych ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy rok studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Dotyczy to zarówno uczelni publicznych jak i prywatnych. Młodzi twórcy, którzy zechcą powalczyć o jedno z dziesięciu stypendiów, powinni mieć ciekawe pomysły, motywy, idee, które b będą realizować dzięki środkom finansowym w wysokości 6,3 tysiąca brutto. 
Studenci uczelni artystycznych lub zajmujących się upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami, mogą ubiegać się o stypendium, o ile mieszkają w województwie mazowieckim, a ich średnia za poprzedni rok wyniosła co najmniej 4,0. Stypendystami zostać mogą osoby, które mają na swoim koncie interesujące osiągnięcia artystyczne. 

Kto chce powalczyć o stypendium, musi złożyć odpowiednio wypełniony wniosek, udokumentować swoje dotychczasowe osiągnięcia artystyczne, udokumentowane w postaci materiału CD, DVD, portfolio, recenzji w mediach itd... 
Wniosek (oraz regulamin) dostępny jest na stronie www.mazovia.pl w zakładce Komunikaty/Konsultacje społeczne lub Konkursy/Szkolenia. Po wypełnieniu wniosku (komputerowo) należy przesłać go na adres: 
Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie 
ul. Brechta 3
03-472 Warszawa

Można go również przynieść osobiście lub przesłać pocztą elektroniczną na adres [email protected] z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Do wersji papierowej należy załączyć również edytowalną wersję elektroniczną na płycie CD lub DVD. Można przesłać ją także na adres [email protected]
Informacje dotyczące konkursu stypendialnego dostępne są telefonicznie pod numerem 22 59 79 538 lub mailowo pod adresem [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE