Reklama

Marszałek sypnął kasą na drogi. Skorzystają rolnicy z naszego powiatu

Opublikowano:
Autor:

Marszałek sypnął kasą na drogi. Skorzystają rolnicy z naszego powiatu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 3 mln zł trafi do gmin i powiatów z subregionu płockiego na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wsparcie otrzyma również powiat gostyniński, miasto Sanniki, a także gminy: Sanniki, Pacyna, Szczawin Kościelny oraz ościenny Łąck. Które drogi czeka przebudowa?

Ponad 3 mln zł trafi do gmin i powiatów z subregionu płockiego na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wsparcie otrzyma również powiat gostyniński, miasto Sanniki, a także gminy: Sanniki, Pacyna, Szczawin Kościelny oraz ościenny Łąck. Które drogi czeka przebudowa?

W subregionie płockim dofinansowanie trafi w sumie do 28 gmin i powiatów, które zrealizują 32 zadania drogowe. Otrzymają one łącznie ponad 3 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza. Dzięki tym środkom wybudowanych lub zmodernizowanych zostanie ponad 31,7 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowy w tej sprawie podpisali dzisiaj marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele gmin i powiatów z subregionu płockiego. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się też: powiat gostyniński oraz gminy z naszego powiatu i okolic. 

I tak oto powiat gostyniński otrzymał dofinansowanie w wysokości 165 tys. zł na modernizację drogi powiatowej nr 6906W Czermno – Stary Barcik (0,729 km); w gminie Pacyna przebudowana zostanie droga gminna obręb Przylaski (0,697 km) – 100 tys. zł; miasto i gmina Sanniki – budowa drogi gminnej we wsi Brzezia – Etap II (0,262 km) – 100 tys. zł; gmina Szczawin Kościelny – przebudowa drogi gminnej w miejscowości Modrzew i Lubieniek (0,970 km) – 92 tys. zł; gmina Łąck (powiat płocki) – przebudowa drogi gminnej nr 290723W w miejscowości Wola Łącka (0,635 km) – 99 tys. zł;

– Budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych to bardzo ważne inwestycje dla mieszkańców terenów wiejskich. Przede wszystkim dla rolników, którzy będą mieli łatwiejszy dojazd do swoich pól i gospodarstw rolnych, ale także dla wszystkich mieszkańców terenów, które zostały objęte dofinansowaniem – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Inwestycje drogowe są zawsze bardzo kosztowne cieszę się więc, że po raz kolejny możemy wspomóc samorządy lokalne w ich realizacji.

  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE