Reklama

Marszałek sypnie kasą na budowę dróg. Wiemy ile dostanie powiat gostyniński

Opublikowano:
Autor:

Marszałek sypnie kasą na budowę dróg. Wiemy ile dostanie powiat gostyniński - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 100 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego na przebudowę dróg trafi do trzydziestu sześciu powiatów. Dziś marszałek Adam Struzik podpisał pierwszych pięć umów na dofinansowanie inwestycji w pięciu powiatach, wśród nich znalazł się powiat gostyniński. To pierwsze od lat tego typu wsparcie z budżetu Mazowsza dla samorządów lokalnych.

100 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego na przebudowę dróg trafi do trzydziestu sześciu powiatów. Dziś marszałek Adam Struzik podpisał pierwszych pięć umów na dofinansowanie inwestycji w pięciu powiatach, wśród nich znalazł się powiat gostyniński. To pierwsze od lat tego typu wsparcie z budżetu Mazowsza dla samorządów lokalnych.

 – Po kilku latach przerwy wróciliśmy z programem skierowanym do powiatów. Mamy świadomość tego, że stan dróg w naszym województwie wciąż wymaga poprawy. Niestety, samorządy lokalne bardzo często nie dysponują wystarczającymi środkami, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd decyzja o wsparciu dla nich w ramach środków z naszego budżetu. Powiaty zgłosiły 36 odcinków dróg i, co mnie szczególnie cieszy, udało się je wszystkie dofinansować. Dziś podpisujemy pierwsze umowy – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 Dziś w Płocku umowy na przebudowę i modernizację dróg podpisało pięć powiatów: płocki, gostyniński, sierpecki, żyrardowski i sochaczewski.

Powiat gostyniński otrzymał ponad 1,3 mln zł, które przeznaczy na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1450W Gostynin-Lipianki w miejscowościach Choinek, Nagodów i Gostynin.
 
 Tylko w ramach RPO WM 2007-2013 do mazowieckich beneficjentów trafiły ponad 2 mld zł. Natomiast w tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych zostanie ok. 145 mln zł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE