Reklama

"Martwa dziecka nie urodzę": gostyninianki wyszły na ulice

Opublikowano:
Autor:

"Martwa dziecka nie urodzę": gostyninianki wyszły na ulice - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś oczy całej Polski zwrócone są w stronę kobiet protestujących przeciw projektowi nowej, restrykcyjnej umowy antyaborcyjnej. W akcji wzięły udział również gostyninianki, które strajkowały w centrum miasta.

Dziś oczy całej Polski zwrócone są w stronę kobiet protestujących przeciw projektowi nowej, restrykcyjnej umowy antyaborcyjnej. W akcji wzięły udział również gostyninianki, które strajkowały w centrum miasta.

Tysiące kobiet zapowiedziało, że to właśnie dziś przeprowadzą ogólnopolski strajk. Mimo deszczowej pogody w manifestacji wzięły udział również panie z Gostynina. Całą akcją zarządzała Aleksandra Golus, która opowiedziała w skrócie m. in. o zakazie dokonywania aborcji oraz o odpowiedzialności karnej dla kobiet. Każdy uczestnik mógł zabrać głos, powiedzieć swoje zdanie i podzielić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Później zgromadzeni przeszli do kolejnej części manifestacji, a mianowicie do 20-minutowego strajku w ciszy. Nad wydarzeniem czuwała gostynińska policja.

Proponowany projekt ustawy zakłada całkowity zakaz aborcji. Miałby obowiązywać również w przypadku poczęcia dziecka w wyniku gwałtu czy zagrożenia życia matki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE