Reklama

Masz konto bankowe? Uważaj na fałszywe sms-y

Opublikowano:
Autor:

Masz konto bankowe? Uważaj na fałszywe sms-y - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władzie Banku PKO BP ostrzegają przed oszustami, którzy do swojej działalności wykorzystują fałszywe sms-owe powiadomienia o zaległych płatnościach.

Władzie Banku PKO BP ostrzegają przed oszustami, którzy do swojej działalności wykorzystują fałszywe sms-owe powiadomienia o zaległych płatnościach.

Nadawcy sms-ów podszywają się pod operatorów sieci komórkowych i nakazują jak najszybszą spłatę rzekomego zadłużenia. 

– Nieuregulowanie zadłużenia w kwocie 6 zł spowoduje zablokowanie połączeń. Link do płatności ważny 2h – tak zazwyczaj brzmi fałszywy „komunikat”.

Link umieszczony w sms-ie przekierowuje na fałszywą stronę pośrednika płatności, która umieszczona jest na serwerze będącym pod kontrolą oszustów. Gdy klient wybierze sposób płatności (bank lub karta płatnicza), jest przekierowany na stronę podszywającą się pod system banku.

Podanie na fałszywej stronie poufnych informacji – danych niezbędnych do zalogowania się i kodów autoryzacyjnych – może skutkować przejęciem ich przez oszustów, którzy w ten sposób mogą zalogować się w internetowym serwisie banku i dokonać transakcji z przejętego w ten sposób konta. 
Linki do fałszywych stron, które oferują natychmiastowe płatności, pojawiają się również na niektórych portalach sprzedażowych i aukcyjnych. Oszust wystawia fałszywe ogłoszenie, a kupujący jest proszony o dokonanie wpłaty przy pomocy przesłanego linku. Prowadzi on do fałszywej strony pośrednika, a następnie do fałszywej strony banku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE