Reklama

Masz w domu piec węglowy? Zgłoś się po dofinansowanie na wymianę ogrzewania

Opublikowano:
Autor:

Masz w domu piec węglowy? Zgłoś się po dofinansowanie na wymianę ogrzewania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje burmistrz Paweł Kalinowski, miasto podjęło decyzję o przystąpieniu do prac nad projektem, który pozwoli mieszkańcom otrzymać dofinansowanie na wymianę dotychczasowych używanych pieców węglowych na bardziej ekologiczne piece gazowe, olejowe lub biomasę. To zadanie ma poprawić pogarszający się stan powietrza w Gostyninie.

Jak informuje burmistrz Paweł Kalinowski, miasto podjęło decyzję o przystąpieniu do prac nad projektem, który pozwoli mieszkańcom otrzymać dofinansowanie na wymianę dotychczasowych używanych pieców węglowych na bardziej ekologiczne piece gazowe, olejowe lub biomasę. To zadanie ma poprawić pogarszający się stan powietrza w Gostyninie.

Mimo tego, że Gostynin jest korzystnie położony i znajduje się wśród lasów, problem pogarszającego się powietrza dotyczy również naszego miasta. Mieszkańcy niejednokrotnie alarmowali burmistrzowi, iż w naszym regionie konieczne jest podjęcie działań zmierzających do poprawy jakości powietrza, szczególnie w sezonie grzewczym. W związku z tym, Paweł Kalinowski podjął decyzję o przystąpieniu do prac nad projektem, który pozwoli mieszkańcom otrzymać dofinansowanie na wymianę dotychczas używanych pieców węglowych na bardziej ekologiczne piece gazowe, olejowe lub na biomasę.

W ramach planów realizacji przedsięwzięcia wsparciem mogą zostać objęci właściciele domów jednorodzinnych z terenu Miasta Gostynina, którzy zadeklarują chęć przystąpienia do projektu.

Środki na modernizację pieców pochodzić będą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dofinansowanie według dokumentacji konkursowej wynosi do 75% wydatków kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5.000,00 zł na jedno indywidualne źródło ciepła. Wszyscy zainteresowani wymianą pieca węglowego, pieca na miał lub kuchni węglowej mogą zgłosić się do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina (tel. 24 236 07 42, e-mail: srodowisko@gostynin.pl).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE