Reklama

Matura 2016. Sprawdź jak wypadły gostynińskie szkoły

Opublikowano:
Autor:

Matura 2016. Sprawdź jak wypadły gostynińskie szkoły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Według wyników opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną co piąty maturzysta w Polsce nie zdał egzaminu dojrzałości. Jak przedstawiają się wyniki w szkołach z Gostynina?

Według wyników opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną co piąty maturzysta w Polsce nie zdał egzaminu dojrzałości. Jak przedstawiają się wyniki w szkołach z Gostynina?

Najlepsze wyniki matur, bo z aż 90% zdawalnością uzyskało Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. W Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie wyniki egzaminów były bardzo zróżnicowane, gdyż klasy technikum osiągnęły wynik 83%, zaś klasy licealne tylko 32%. Równie dobre wyniki uzyskało Gostynińskie Centrum Edukacyjne, bo aż 86%, lecz warty podkreślenia jest fakt, że do matury przystępowało tylko 21 uczniów. Liceum Ogólnokształcące PUL im. Bohaterów Gostynina uzyskało zaledwie 27% zdawalności egzaminu dojrzałości. Poza Liceum Ogólnokształcącym najtrudniejszym przedmiotem na maturze okazała się matematyka. Właśnie na królowej nauk poległo najwięcej uczniów.  W LO natomiast najwięcej problemów sprawiły egzaminy ustne z języka angielskiego i języka polskiego.

Zdawalność matur w poszczególnych szkołach:

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki 123 na 136 uczniów (90%)

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie 45 na 54 uczniów (83% Technikum) / 16 na 50 uczniów (32% Liceum)

Gostynińskie Centrum Edukacyjne 18 na 21 uczniów (86%) 

Liceum Ogólnokształcące PUL 3 na 11 uczniów (27%)

Ogólny wynik gostynińskich szkół pod względem zdawalności matur wynosi 75%. Na 272 tegorocznych gostynińskich maturzystów pozytywny wynik uzyskało 205 uczniów. 

Do matury poprawkowej 2016 pod koniec sierpnia mogą przystąpić uczniowie, którzy w ramach matury nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE