Reklama

Matura 2018 – gostynińscy licealiści postawili na „Lalkę”

Opublikowano:
Autor:

Matura 2018 – gostynińscy licealiści postawili na „Lalkę” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy dzień tegorocznych matur za nami. Właśnie zakończył się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści mieli do wyboru dwa tematy – pierwszy związany z „Lalką” Bolesława Prusa, drugi z wierszem Ernesta Brylla.

Pierwszy dzień tegorocznych matur za nami. Właśnie zakończył się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści mieli do wyboru dwa tematy – pierwszy związany z „Lalką” Bolesława Prusa, drugi z wierszem Ernesta Brylla.

Pierwsze z maturalnych zadań brzmiało: „Czy tęsknota jest siłą niszczącą, czy budującą życie na podstawie fragmentu i całości utworu Bolesława Prusa „Lalka” oraz jednego tekstu kultury”. Miłośnicy poezji mogli zająć się interpretacją wiersza Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają”.

– Mam nadzieję, że jeśli komisja zorientuje się, że wszyscy pisali „Lalkę”, spojrzy na nas litościwszym okiem – powiedziała nam jedna z maturzystek z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie.

Z krótkiej sondy, która przeprowadziliśmy wśród maturzystów z gostynińskiego LO, wynika, że analiza wiersza Ernesta Brylla nie cieszyła się powodzeniem. Co nie znaczy, że „Lalka” dla wszystkich była tylko formalnością.

– Każdy temat można położyć. Niestety, mam wrażenie, że tak właśnie było w moim przypadku z tą nieszczęsną „Lalką” – wyznał nam jeden z maturzystów. 

Każdy maturzysta zdaje egzamin z pisemny z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Musi zdać również co najmniej jeden pisemny egzamin z grupy tzw. przedmiotów do wyboru. Egzaminy pisemne potrwają od 4 do23 maja, ustne od 5 do 26 maja. Pełny harmonogram znajdziecie tutaj: https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20170901%20EG%20EM%20Harmonogram%20egzamin%C3%B3w%20w%202018%20r..pdf

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE