Reklama

Mazowiecki Zlot Betlejemskiego Światła Pokoju

Opublikowano:
Autor:

Mazowiecki Zlot Betlejemskiego Światła Pokoju - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Związek Harcerstwa Polskiego posiada 29-letnią historię przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Mimo niesprzyjających warunków politycznych na terenie autonomii Palestyńskiej nie zdarzyło się, by światło, które jest znakiem pokoju i symbolem pojednania między narodami, nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę.

Związek Harcerstwa Polskiego posiada 29-letnią historię przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Mimo niesprzyjających warunków politycznych na terenie autonomii Palestyńskiej nie zdarzyło się, by światło, które jest znakiem pokoju i symbolem pojednania między narodami, nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

W tym roku po raz pierwszy Chorągiew Mazowiecka ZHP podjęła inicjatywę zorganizowania Zlotu „Mazowieckiego przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju”, który odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Płocku. W przedsięwzięciu udział weźmie ok. 500 zuchów, harcerzy i instruktorów Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

Najlepszą okazją wydaje się udział w spektaklu „Opowieść Wigilijna” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, który rozpocznie się o godzinie 16.00 w dniu 14 grudnia (sobota), a w niedzielę 15 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się msza św. w Katedrze Płockiej wraz z ceremonią przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Źródło: UM Gostynin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE