Mazur gromi Błyskawicę i melduje się w finale OPP

Opublikowano:

Mazur gromi Błyskawicę i melduje się w finale OPP - Zdjęcie główne

Wiadomości Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie w Lucieniu piłkarze Mazura Gostynin, którzy w ramach półfinałowego starcia w Okręgowym Pucharze Polski zmierzyli się z miejscową Błyskawicą. Podopieczni Waldemara Figurskiego zwyciężyli 9-2, a hat-trickiem popisał się Bartosz Komorowski.

Piłkarskie derby Gostynina bardzo dobrze rozpoczęły się dla piłkarzy Mazura, którzy już w pierwszej akcji otworzyli wynik spotkania. W 14. sekundzie w polu karnym faulowany był Gracjan Sobczak, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Jarosław Kułaga. Strzał pomocnika Mazura wybronił jednak bramkarz Błyskawicy - Mateusz Jarzyński. Odbita piłka trafiła ponownie pod nogi Kułagi, który tym razem nie miał już problemów z umieszczeniem jej w siatce.

W 16. minucie za sprawą Michała Mateckiego – wychowanka klubu z Lucienia grającego obecnie w Mazurze było 2-0. Na 3-0 podwyższył wykorzystując prostopadłe podanie Rafał Wilamowski, a wynik pierwsze połowy ustalił Gracjan Sobczak, pokonując Jarzyńskiego w 39. minucie.

W przerwie trener Waldemar Figurski dokonał pięciu zmian, włącznie ze zmianą bramkarza (Bartosza Tomczaka na posterunku zastąpił Adrian Rak).

W 54. minucie goalkeeper Błyskawicy po raz kolejny musiał wyjmować piłkę z siatki po uderzeniu Rafała Wilamowskiego. Przy wyniku 5-0 pierwszą bramkę w 63. minucie strzelili gospodarze, po strzale z dystansu Piotra Wilamowskiego. Pięć minut później na 6-1 podwyższył Bartosz Wiśniewski, a na 7-1 w 71. minucie Bartosz Komorowski. Napastnik Mazura nie poprzestał na jednej bramce, trafiając do siatki także w 88. i 90. minucie. W międzyczasie po faulu Adriana Raka na Krzysztofie Kamińskim sędzia Damian Szczytniewski podyktował rzut karny dla Błyskawicy. Jedenastkę skutecznie wykonał Adrian Śmiałkowski.

Błyskawica Lucień – Mazur Gostynin 2-9 (0-4)

2-9 90' Bartosz Komorowski

Błyskawica: Mateusz Jarzyński (46' Rafał Tąpkowski) – Piotr Wilamowski, Mateusz Jagodziński (83' Tomasz Ryniec), Łukasz Kokosiński (79' Konrad Ogrodziński), Jarosław Durka, Mariusz Janiszewski, Piotr Krzysztofiak, Kamil Surmak (79' Dawid Lemański), Łukasz Kaczmarek, Krzysztof Kamiński (87' Przemysław Warsicki), Adrian Śmiałkowski; trener: Artur Szulwach

Mazur: Bartosz Tomczak (46' Adrian Rak) – Jarosław Kułaga (46' Bartosz Wiśniewski), Konrad Popławski, Arkadiusz Majchrzak, Arkadiusz Wróblewski, Gracjan Sobczak, Mateusz Ostrowski (46' Bartłomiej Dębicki), Rafał Wilamowski (56' Eryk Przybylski), Michał Matecki (46' Kasjan Klimkiewicz), Patryk Gronalewski (46' Bartosz Komorowski), Damian Surmak (56' Damian Konwerski); trener: Waldemar Figurski

Mazur zwyciężył zasłużenie, przez 90 minut pokazując, że różnica klas rozgrywkowych, jaka dzieli oba zespoły, nie jest przypadkowa. W finale gostyninianie zagrają z innym czwartoligowcem - Wisłą II Płock, która wygrała w Sobowie 4-0. Finał OPP rozegrany zostanie 18 października.

Mazur wygrywając półfinał zapewnił sobie również prawo gry w etapie wojewódzkim, wiosną przyszłego roku.