Mazur nie dał szans rywalowi. Wysoka wygrana na wyjeździe

Opublikowano:

Mazur nie dał szans rywalowi. Wysoka wygrana na wyjeździe - Zdjęcie główne

WiadomościW zeszłą sobotę piłkarze Mazura Gostynin rozegrali kolejny mecz w Lidze Okręgowej, tym razem podopieczni Jana Błaszczyka zmierzyli się na wyjeździe w Ciółkowie z miejscowym ULKS-em. Zawodnicy z Gostynina nie dali szans rywalom, gromiąc ich na własnym boisku aż 7:2.

Gostynińscy piłkarze kontrolowali cały przebieg sobotniego spotkania. Strzelanie rozpoczęli w 20 minucie, gdy w polu karnym został sfaulowany Arkadiusz Wróblewski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jakub Kustra. Po pierwszym golu zawodnicy Mazura nie zwolnili tempa, atakując bramkę rywali zdobyli do przerwy jeszcze trzy gole, kolejną bramkę zdobył Kustra, a jeszcze po jednym trafieniu dorzucili Piotr Dudkiewicz i Mateusz Ziułkowski. Gostyniński Mazur doi szatni schodził z czterobramkową przewagą. Po przerwie gospodarze z Ciółkowa strzelili pierwszą bramkę, po akcji prawą stroną boiska. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym Jana Błaszczyka w strzelaniu kolejnych goli. Po przerwie trzecią bramkę zdobył ponownie Jakub Kustra, kompletując tym samym hat-tricka, najskuteczniejszy jak dotąd zawodnik Mazura ma już na koncie 14 bramek w tym sezonie i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców ligi. Nasz zespół kończył mecz w dziesięciu, po dwóch żółtych kartkach a w konsekwencji czerwonej z boiska wyleciał  Patryk Matusiak.  Mimo gry w osłabieniu Mazur dorzucił jeszcze siódme trafienie w wykonaniu Bartłomieja Dębickiego, lecz w ostatniej akcji meczu gospodarze zdołali zdobyć drugą bramkę. Sędzia zakończył mecz po golu piłkarzy z Ciółkowa, a spotkanie zakończyło się wynikiem 7:2.

Mazur zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, jednak wyprzedzający go Kasztelan Sierpc oraz Amator Maszewo mają po tyle samo punktów. Kolejny mecz Mazur rozegra na własnym boisku w najbliższą sobotę o godzinie 15, a jego rywalem będą Stegny Wyszogród.

ULKS Ciółkowo 2:7 Mazur Gostynin

46' Sebastian Feliciak, 90' Przemysław Cieszkowski – 19' Piotr Dutkiewicz, 21' (karny) 43' i 67' Jakub Kustra, 40' i 53' Mateusz Ziułkowski, 89' Bartłomiej Dębicki

Ciółkowo: Kamil Siłkowski – Ryszard Książek, Dawid Brzeski, Łukasz Matuszak, Rafał Iwański, Michał Aronowski, Rafał Bogdański, Sebastian Feliciak, Michał Oskroba, Przemysław Cieszkowski, Marcin Sumiński – żółta kartka; trener: Zenon Milewski

Mazur: Bartosz Tomczak (68' Arkadiusz Kalinowski) – Bartosz Dutkiewicz (71' Maciej Piórkowski), Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak – żółta kartka + żółta kartka = 82' czerwona kartka, Arkadiusz Wróblewski, Mateusz Ziułkowski, Bartłomiej Dębicki, Sebastian Surmak (46' Przemysław Kamiński), Michał Matecki, Piotr Wachaczyk (65 Rafał Wilamowski), Jakub Kustra; trener: Jan Błaszczyk