Mazur przegrywa w Ciechanowie: koszmarne pół godziny

Opublikowano:

Mazur przegrywa w Ciechanowie: koszmarne pół godziny - Zdjęcie główne

WiadomościPo raz kolejny w tym sezonie piłkarze gostynińskiego Mazura schodzili z boiska pokonani. Tym razem podopieczni Waldemara Figurskiego ulegli MKS-owi Ciechanów 1-4, choć do 63. minuty prowadzili 1:0. Była to piąta porażka gostyninian w rozgrywkach.

Do spotkania w Ciechanowie piłkarze Mazura przystąpili w okrojonym składzie. Z powodu kartek nie mógł zagrać Popławki, a z powodu kontuzji wykluczony został Piotr Dutkiewicz. Na domiar złego już w 5. minucie, z powodu urazu, boisko opuścić musiał Matusiak.

Problemy kadrowe nie przeszkodziły jednak gostyninianom, aby w 19. minucie objąć prowadzenie po uderzeniu Bartosza Wiśniewskiego, którzy wykorzystał podanie Rafała Wilamowskiego. Pomimo kilku dobrych okazji jakie stworzyli sobie gospodarze korzystny dla Mazura rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron ciechanowianie coraz częściej dochodzili do głosu. Ich napór przyniósł skutek w 63. minucie, kiedy do siatki trafił Jan Martin. Bramka wpłynęła mobilizująco na gospodarzy, którzy śmielej ruszyli do przodu, jeszcze trzykrotnie pokonując Adriana Raka. Ostatecznie po słabych dwóch ostatnich kwadransach spotkania z kompletów punktów mogli cieszyć się piłkarze z Ciechanowa, którzy zwyciężyli 4-1.

MKS Ciechanów – Mazur Gostynin 4-1 (0-1)

0-1 19` B. Wiśniewski

1-1 63` Martin

2-1 76` Kamiński

3-1 78` Żółtek

4-1 90` +4 Tabaka

Mazur: Rak –  Kułaga, Matusiak (7` Klimkiewicz), Majchrzak, Wróblewski, R. Wilamowski, Ostrowski (72` Przybylski), B. Dębicki, B. Wiśniewski, D. Surmak, B. Komorowski (70` Sobczak).

Z dorobkiem 10 oczek Mazur zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli. Szansą na poprawienie tej lokaty będzie sobotnie spotkanie z Bugiem Wyszków. Początek spotkania, które tym razem zostanie rozegrane w Gostyninie zaplanowano na godzinę 11.