Mazur zwycięża i powiększa przewagę nad wiceliderem

Opublikowano:

Mazur zwycięża i powiększa przewagę nad wiceliderem - Zdjęcie główne

Wiadomości3 pkt przewagi i jeden mecz zaległy - piłkarze Mazura Gostynin pewnie kroczą po awans do IV ligi. W 22. kolejce piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej podopieczni Piotra Dutkiewicza po niełatwym spotkaniu pokonali na wyjeździe Unię Czermno 2:0, podczas, gdy drugi w tabeli Amator Maszewo uległ Unii Iłów.

Mazurowi pojedynek otworzył się na szczęście doskonale, w 2 minucie piłkę w siatce umieścił po strzale Gracjan Sobczak. W 22 minucie powinno być 2:0, jednak w kontrowersyjnej decyzji czy piłka przekroczyła linię bramkową po dobitce strzału przez Piotra Wachaczyka sędzia meczu podjął decyzję, że bramka nie padła. Mazur do przerwy prowadził 1:0, po przerwie inicjatywę na boisku przejęli gospodarze meczu z Czermna. I tak najbliżej strzelenia gola rywale Mazura byli w 60 minucie, po rzucie wolnym i strzale Damiana Sztendora piłka odbiła się od poprzeczki. Unia twardo dążyła do zdobycia remisowej bramki, jednak na szczęście dla Mazura nie udało się to a dodatkowo nasz zespół a konkretnie ponownie Gracjan Sobczak w jednej z ostatnich akcji po podaniu od Bartłomieja Dębickiego ustalił wynik spotkania na 2:0.
  Przed meczem w Czermnie świetnie wiadomości napłynęły z nieopodal leżącego Iłowa, gdzie drugi w tabeli, mający tyle samo punktów – 53 – Amator Maszewo przegrał z tamtejszą Unią. Przewaga Mazura w tabeli wzrosła do 3 punktów (obecnie 56 punktów), na dodatek Mazur ma rozegrane jedno spotkanie mniej. I właśnie to spotkanie zaległe z 16 kolejki – to kolejny mecz Mazura. Rywalem na wyjeździe będzie Spójnia Mała Wieś, mecz w środę, 31 maja 2017 r. o godz. 18:00 na Stadionie Miejskim w Wyszogrodzie.

Unia Czermno – Mazur Gostynin 0:2

Bramki: 2' i 90+3' Gracjan Sobczak

Unia: Marek Wydra – Marcin Dubielak, Tomasz Rutkowski, Patryk Wawrzyniak, Przemysław Nowicki, Mateusz Król (7' Hubert Kłys), Kamil Borkowski, Krystian Tarka (61' Sebastian Załęski), Łukasz Woźniak, Łukasz Wiśniewski, Damian Sztendor; trener: Bartosz Chyra Mazur: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Patryk Matusiak, Piotr Dutkiewicz, Michał Matecki, Gracjan Sobczak, Bartłomiej Dębicki, Paweł Winnicki – żółta kartka, Dariusz Kurkowski (85' Sebastian Surmak), Rafał Wilamowski, Piotr Wachaczyk (71' Bartosz Dutkiewicz); I trener: Piotr Dutkiewicz, II trener: Bartłomiej Dębicki