Reklama

Meteorolodzy ostrzegają po raz kolejny przed marznącymi opadami

Opublikowano:
Autor:

Meteorolodzy ostrzegają po raz kolejny przed marznącymi opadami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił pierwszy stopień zagrożenia związany z marznącymi opadami. Mieszkańcy Gostynina już kilkukrotnie musieli zmierzyć się ze śliskimi chodnikami, ponieważ ujemne temperatury powodują zamarzanie mokrych ulic i chodników.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił pierwszy stopień zagrożenia związany z marznącymi opadami. Mieszkańcy Gostynina już kilkukrotnie musieli zmierzyć się ze śliskimi chodnikami, ponieważ ujemne temperatury powodują zamarzanie mokrych ulic i chodników.

Jak ostrzega synoptyk Jakub Gawron, najbliższej nocy prognozuje się wystąpienie opadów marznącej mżawki, powodującej gołoledź. Niektórzy z mieszkańców wolą przeczekać poranki w domach i wyjść na ulice dopiero w godzinach popołudniowych. Zdaniem jeden z mieszkanek osiedla Bema, jeżeli nie ma konieczności wychodzenia z domu z samego ranna, lepiej tego nie robić, ponieważ gołoledź na drodze może być naprawdę niebezpieczna.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest przede wszystkim ostrożność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE