Reklama

Reklama

Miasto chce parkometrów. Jest jedno ale...

Opublikowano: czw, 30 lis 2017 14:34
Autor:

Miasto chce parkometrów. Jest jedno ale... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Złotego środka na problemy z miejscami parkingowymi w centrum Gostynina szukają urzędnicy i radni miejscy. Funkcjonujące obecnie ograniczenia czasu postoju do 30 minut nie do końca zdają egzamin. Magistrat zamierza więc powrót do pierwotnego pomysłu wprowadzenia płatnych stref parkowania. Na razie nie wiadomo jednak, czy w budżecie miasta znajdą się pieniądze na realizację tego pomysłu.

Reklama

Złotego środka na problemy z miejscami parkingowymi w centrum Gostynina szukają urzędnicy i radni miejscy. Funkcjonujące obecnie ograniczenia czasu postoju do 30 minut nie do końca zdają egzamin. Magistrat zamierza więc powrót do pierwotnego pomysłu wprowadzenia płatnych stref parkowania. Na razie nie wiadomo jednak, czy w budżecie miasta znajdą się pieniądze na realizację tego pomysłu.

Obecnie, w centrum, od poniedziałku do soboty, w godzinach 7-16 obowiązuje ograniczenie czasu postoju do 30 minut. Takie rozwiązanie nie koniecznie spełnia pokładane w nim nadzieje. Dlatego też miasto szuka nowych możliwości. Z przekazanych przez wiceburmistrz Halinę Fijałkowską informacji wynika, że Urząd ma dwie koncepcje na stworzenie stref płatnego parkowania. 

Jedna z nich zakłada montaż 4 parkomatów przy ul. Rynek z wyznaczeniem dokładnych miejsc parkowania. W myśl drugiej, przy ulicach: Floriańska, Stodólna i Kościelna stanąć miałoby natomiast 7 parkometrów.

Temat zostanie omówiony na najbliższej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Radni chcieliby ewentualnie wprowadzić własne poprawki. Póki co nie wiadomo czy i który wariant wejdzie w życie. Na chwilę obecną w budżecie na przyszły rok nie przewiduje się bowiem funduszy na ten cel. Być może sprawa wyjaśni się podczas tzw. sesji budżetowej Rady Miejskiej. 

Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.