Reklama

Miasto chce utworzyć Klub Seniora w Starej Betoniarni

Opublikowano:
Autor:

Miasto chce utworzyć Klub Seniora w Starej Betoniarni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Magistrat planuje utworzenie pierwszego w Gostyninie Klubu Seniora. Klub miałby być zlokalizowany w Starej Betoniarni i nosić wdzięczną nazwę "Parostatek", zaś koszt tego przedsięwzięcia to 115 tys. zł.

Magistrat planuje utworzenie pierwszego w Gostyninie Klubu Seniora. Klub miałby być zlokalizowany w Starej Betoniarni i nosić wdzięczną nazwę "Parostatek", zaś koszt tego przedsięwzięcia to 115 tys. zł.

Wczoraj miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do utworzenia i wyposażenia klubu seniora. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie na pomoc dla seniorów zgłaszane przez mieszkańców.Zadanie planowane jest jest do realizacji przy wykorzystaniu środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego "SENIOR+" na lata 2015-2020.

Placówka zlokalizowana zostanie na I pietrze MCH Stara Betoniarnia. W tym celu zostanie zaadaptowane około 140 m2 powierzchni użytkowej. Planowane są prace adaptacyjne i wyposażenie: sali do gimnastyki ruchowej, sali do relaksu audiowizualnego, pomieszczenia do przygotowania i spożywania posiłków oraz sali rozwoju osobistego i integracji.

Szacunkowy koszt realizacji zadania w części adaptacyjnej to 115 tys. zł, w tym 92 tys. zł pochodzić ma z dotacji ministerialnej.

Ponadto miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do utrzymania nowo powstałego Klubu Seniora. Zgodnie z dokumentacją naboru Beneficjentów obowiązuje limit dotacji - 40% kosztów kwalifikowanych i nie więcej niż 200 zł kosztów na jedno miejsce.

Prace adaptacyjne rozpoczną się niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pozytywnej rekomendacji Wojewody Mazowieckiego do dofinansowania Klubu. Placówka będzie mogła rozpocząć działalność w drugim półroczu 2017 roku oraz kontynuować działalność w latach 2018-2020.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE