Reklama

Reklama

Miasto chce wykorzystać źródła geotermalne. Czy uda się pozyskać środki?

Opublikowano: wt, 11 lip 2017 07:41
Autor:

Miasto chce wykorzystać źródła geotermalne. Czy uda się pozyskać środki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Delegacja z Gostynina, z burmistrzem na czele, zawitała wczoraj do Warszawy, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielem zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miasto zamierza ubiegać się o środki pomocowe na wykorzystanie źródeł geotermalnych zlokalizowanych w Gostyninie na cele związane z wykorzystaniem naturalnych zasobów energii odnawialnej przez Miejskiej Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. To nie był jednak jedyny cel wizyty w mieście stołecznym.

Reklama

Delegacja z Gostynina, z burmistrzem na czele, zawitała wczoraj do Warszawy, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielem zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miasto zamierza ubiegać się o środki pomocowe na wykorzystanie źródeł geotermalnych zlokalizowanych w Gostyninie na cele związane z wykorzystaniem naturalnych zasobów energii odnawialnej przez Miejskiej Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. To nie był jednak jedyny cel wizyty w mieście stołecznym.

Włodarzowi towarzyszyli: Władysław Dziachan – Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, Szymon Nieć – Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Robert Mokok – Doradca Burmistrza. NFOŚiGW reprezentowali: wiceprezes Artur Michalski oraz specjaliści, m.in z Departamentu Energii i Innowacji – kierownik zespołu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Agnieszka Karwat.

Poza wykorzystaniem naturalnych zasobów energii geotermalnej, poruszono kwestię finansowania modernizacji oczyszczalni ścieków w Gostyninie, w tym dyskutowano o co najmniej 3 możliwych wariantach wsparcia Funduszu dla tej inwestycji, również jako tzw. projekt hybrydowy, czyli wykorzystujący wsparcie ze środków unijnych oraz krajowych przy współudziale inwestora prywatnego.

Istotną kwestią było nawiązanie roboczych kontaktów z pracownikami Funduszu odpowiedzialnymi za prace geologiczne, dofinansowanie geotermii oraz wsparcie dla przedsięwzięć w zakresie modernizacji oczyszczalni ścieków.

W najbliższym czasie burmistrz poinformować ma o szczegółach wypracowanych ustaleń z NFOŚiGW.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (25)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.