Reklama

Miasto walczy ze szkodliwą substancją. Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc

Opublikowano:
Autor:

Miasto walczy ze szkodliwą substancją. Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku roku Urząd Miasta przystąpił do opracowania specjalnego programu dotyczącego usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych w Gostyninie. Jeżeli na twojej nieruchomości znajduje się szkodliwy eternit, możesz zgłosić to w Urzędzie Miasta.

Na początku roku Urząd Miasta przystąpił do opracowania specjalnego programu dotyczącego usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych w Gostyninie. Jeżeli na twojej nieruchomości znajduje się szkodliwy eternit, możesz zgłosić to w Urzędzie Miasta.

Miasto podjęło walkę ze szkodliwym azbestem, ponieważ wszystkie jego rodzaje są umieszczone na liście czynników rakotwórczych. Cechą szczególną eternitu jest to, że włókna gromadzą się i pozostają w tkance płucnej w ciągu całego życia człowieka, powodując po wielu latach zmiany chorobowe. Pomimo tego, że w Polsce wprowadzono zakaz produkcji i stosowania wyrobów azbestowych, istnieje potrzeba dalszego podejmowania działań w celu minimalizowania ryzyka zdrowotnego dla ludzi.

Aby pomóc mieszkańcom Gostynina, miasto włączyło się do programu dotyczącego usuwania azbestu. Burmistrz Paweł Kalinowski zwraca się z prośbą do wszystkich właścicieli nieruchomości, na których występują wyroby azbestowe o kontakt z Urzędem Miasta Gostynina. Zgłoszenia należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE