Reklama

Miasto zrobi porządek z chemikaliami? Burmistrz podjął radykalne kroki

Opublikowano:
Autor:

Miasto zrobi porządek z chemikaliami? Burmistrz podjął radykalne kroki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nakaz usunięcia chemikaliów i 3 kary grzywny nie przyniosły skutku, a składowisko przy ul. Ziejkowej wciąż kwitnie w najlepsze. W związku z brakiem jakichkolwiek działań ze strony właściciela sławetnej posesji, burmistrz Paweł Kalinowski zadecydował, że miasto uprzątnie odpady na własną rękę.

Nakaz usunięcia chemikaliów i 3 kary grzywny nie przyniosły skutku, a składowisko przy ul. Ziejkowej wciąż kwitnie w najlepsze. W związku z brakiem jakichkolwiek działań ze strony właściciela sławetnej posesji, burmistrz Paweł Kalinowski zadecydował, że miasto uprzątnie odpady na własną rękę. 

Włodarz informuje, że w najbliższych dniach będzie wnioskował do Rady Miejskiej o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na unieszkodliwienie odpadów. Zaznacza jednak, że działania podjęte przez miasto obejmować będą tylko część odpadów, natomiast reszta składowiska  objęta będzie działaniami Starostwa Powiatowego w Gostyninie.

- Na podstawie ustaleń podjętych na posiedzeniu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w dniu 21 maja, jestem przekonany, że wspólnie doprowadzimy do likwidacji niebezpiecznego składowiska. Z uwagi na obowiązujące procedury uporządkowanie terenu może potrwać kilka miesięcy - wyjaśnia burmistrz.

Przypomnijmy, że w lutym 2016 r. przy ul. Ziejkowej do rowu melioracyjnego wyciekła nieznana substancja. Na nogi postawione zostały służby z całego województwa. Jak ustalił WIOŚ, substancja stanowiła realne zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia i życia człowieka. Przy ul. Ziejkowej składowane jest obecnie ok. 1300 ton odpadów. Koszt ich utylizacji szacuje się na co najmniej 2 mln zł.

Pierwotnie Ekolider miał zajmować się przechowywaniem materiałów przemysłowych. Śmieci miały być utylizowane, tymczasem beczek z chemikaliami przybywało. Mimo, że sprawą zajęły się organy ścigania, winowajcy śmieją się wymiarowi sprawiedliwości w twarz. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE