Reklama

Międzynarodowe spotkanie w Gimnazjum nr 2

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowe spotkanie w Gimnazjum nr 2  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 30 maja – 3 czerwca Gimnazjum nr 2 zorganizowało spotkanie projektowe w programie Erasmus+. Gostynin i "Dwójkę" odwiedziło 16 nauczycieli oraz 17 uczniów ze szkół partnerskich w Anglii, Rumunii, Turcji, Szwecji i Hiszpanii. Dzięki temu, że uczniowie ze szkół partnerskich mieszkali w czasie spotkania u rodzin goszczących, w spotkaniu wzięli aktywny udział także uczniowie Gimnazjum nr 2.

W dniach 30 maja ? 3 czerwca Gimnazjum nr 2 zorganizowało spotkanie projektowe w programie Erasmus+. Gostynin i "Dwójkę" odwiedziło 16 nauczycieli oraz 17 uczniów ze szkół partnerskich w Anglii, Rumunii, Turcji, Szwecji i Hiszpanii. Dzięki temu, że uczniowie ze szkół partnerskich mieszkali w czasie spotkania u rodzin goszczących, w spotkaniu wzięli aktywny udział także uczniowie Gimnazjum nr 2.

W poniedziałek, 30 maja uczniowie z krajów partnerskich wraz z uczniami z rodzin goszczących brali udział w różnorodnych zajęciach mających na celu integrację grupy i zapoznanie zagranicznych gości z naszym krajem i tradycjami. Obejrzeli prezentację multimedialną o Polsce, uczestniczyli w specjalnej anglojęzycznej lekcji matematyki oraz dwugodzinnej lekcji tańca. Podczas tej ostatniej nauczyli się Poloneza – naszego tańca narodowego, Klepanego – tańca regionalnego, uczestniczyli w wielu tanecznych zabawach integracyjnych oraz  poznali współczesne tańce chętnie tańczone przez polskich nastolatków.
Nauczyciele zostali zapoznani z systemem edukacji w Polsce, obejrzeli prezentację o naszym kraju i zwiedzili budynek szkolny. Podsumowali także zadania projektowe zrealizowane w poszczególnych krajach w roku szkolnym 2015/2016, a następnie udali się na spotkanie z Burmistrzem Miasta na Zamek gostyniński.
Popołudniu uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie udali się do Miejskiego Centrum Kultury na występ artystyczny, który w znacznej części prezentował polską muzykę i taniec ludowy. Wystąpiły dla nas Promyki Lucienia, Ananasy i Ananaski ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczennice Szkoły Muzycznej w Gostyninie. Następnie, po krótkim spacerze po mieście, goście udali się na szkolną salę gimnastyczną gdzie zjedli kolację przygotowaną przez uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli Gimnazjum. Po kolacji odbyła się krótka dyskoteka.

We wtorek, 31 maja uczestnicy spotkania zwiedzili stolicę Polski oraz udali się do Żelazowej Woli, aby zobaczyć miejsce urodzenia wybitnego polskiego kompozytora i pianisty oraz zrelaksować się spacerem po przepięknym ogrodzie wokół domu Chopina.

W środę, 1 czerwca odbyła się wycieczka do Torunia. Uczestnicy spotkania projektowego bawili się doskonale w Młynie Wiedzy i zwiedzili stare miasto śladami Mikołaja Kopernika. W drodze powrotnej odwiedziliśmy także Ciechocinek.


W czwartkowe przedpołudnie wróciliśmy do szkoły. Na specjalnej lekcji muzyki uczniowie nauczyli się polskich piosenek biesiadnych „Szła dzieweczka do laseczka” i „Hej sokoły”. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i zdobyte w poniedziałek umiejętności taneczne nauczycielom podczas występu na sali gimnastycznej. Występ uzupełniły dziewczęta ze szkolnego zespołu tanecznego oraz utalentowani wokalnie uczniowie naszego Gimnazjum.
Na kolejnych lekcjach uczniowie biorący udział w spotkaniu projektowym poznali geografię Polski, a także ciekawe fakty na temat wszystkich krajów partnerskich. Wybrani nauczyciele przeprowadzili bowiem lekcje dotyczące własnego kraju, przybliżając jego historię, znanych rodaków, a nawet język ciała. Nauczyciele znaleźli także czas na pracę nad projektem. Starannie zaplanowali zadania na najbliższy czas i wyznaczyli datę kolejnego spotkania.
Po południu uczniowie udali się do Łącka, aby zwiedzić tamtejsze Stado Ogierów i odprężyć się przy ognisku. Nauczyciele natomiast pojechali do Płocka, gdzie krótko zapoznali się z historią miasta i atrakcyjnymi turystycznie miejscami.

Ostatni dzień spotkania spędziliśmy na stadionie miejskim. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele brali udział w licznych atrakcjach na świeżym powietrzu – strzelali z łuku, próbowali swoich sił w sztuczkach cyrkowych, brali udział w wyścigach i innych animacjach ruchowych, rozegrali międzynarodowy mecz piłki nożnej oraz spróbowali naszego przysmaku – waty cukrowej.
Popołudnie i wieczór były czasem pożegnań i wspomnień. Okazało się jednak, że czasu tego było za mało i w sobotę, podczas wyjazdów grup z poszczególnych krajów nie obyło się bez łez.
Mamy nadzieję, że spotkanie w Polsce będzie źródłem wielu miłych wspomnień,  a przyjaźnie zawarte w tym tygodniu okażą się trwałe. Mamy także nadzieję, że udział w spotkaniu pozwolił młodzieży przełamać stereotypu, otworzyć się na inne kultury i zmotywował do nauki języków obcych.


Pełna foto-relacja ze spotkania dostępna jest na profilu facebook Gimnazjum nr 2.

fot./info Gimnazjum nr 2

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE