Reklama

Międzypokoleniowa Turniejada za nami

Opublikowano:
Autor:

Międzypokoleniowa Turniejada za nami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Międzypokoleniowa Turniejada pod hasłem „Wesoło i zdrowo, bo na sportowo” została zorganizowana 10 czerwca na Orliku w Gostyninie przy ul. Sportowej 1.

Międzypokoleniowa Turniejada pod hasłem „Wesoło i zdrowo, bo na sportowo” została zorganizowana 10 czerwca na Orliku w Gostyninie przy ul. Sportowej 1. 

mpreza współfinansowana była ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i realizowana w ramach zadania publicznego, z zakresu: „WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ”, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego Departament Edukacji Publicznej i Sportu.

Organizatorami turniejady była Fundacja Dobrych Serc „tak”, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Animator Orlika Jolanta Kłobuchowska-Dyszkiewicz, Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie, a współorganizatorami Bordoo Pizza, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” Biuro Regionalne w Płocku Oddział Gostynin.

Projekt skierowany był do mieszkańców Gostynina, a jego celem między innymi była: promocja aktywności fizycznej wśród społeczności miejskiej, popularyzowanie i upowszechnianie zabaw i gier sportowych, stworzenie możliwości udziału w rywalizacji rekreacyjno - sportowej, krzewienie idei fair play. W turniejadzie miał prawo uczestniczyć każdy, kto stworzy drużynę dwuosobową - dziecko i dorosły. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: żonglowanie piłką, rzuty do puszek, ringo, hula-hop, skoki przez skakankę, skoki w workach, bieg w parach ze związanymi wewnętrznymi nogami, bieg z balonem umieszczonym między głowami, tablica celności, tor przeszkód. Można było również grać rodzinnie w boules, dwa ognie, piłkę nożną, fisbee-disc. Bardzo widowiskowa była konkurencja „przeciąganie liny”, gdzie utworzono dwie drużyny motocykliści kontra pozostali uczestnicy. Każdy uczestnik turniejady otrzymał pakiet startowy.

Międzypokoleniowa rywalizacja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców Gostynina dała wiele radości i uśmiechu. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Wyłoniono również zawodników, którzy w sporcie stosują zasadę fair play oraz najlepiej żonglują piłką nożną.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gostynina za przybycie na imprezę i udział w konkurencjach. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wolontariuszy, którzy pracowali przy organizacji imprezy.

Mamy nadzieję, że w przyszłości turniejada przerodzi się w imprezę cykliczną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE