Reklama

Mieszkania Białołęka - Czy warto wybrać tą dzielnicę?

Opublikowano:
Autor:

Mieszkania Białołęka - Czy warto wybrać tą dzielnicę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Białołęka to pięknie położona dzielnica Warszawy, która przyciąga przede wszystkim ze względu na bliskość natury. To idealne miejsce, w którym można wypocząć i nabrać energii na kolejny dzień. To i inne zalety tej dzielnicy stale przyciągają nowych mieszkańców.

Białołęka to pięknie położona dzielnica Warszawy, która przyciąga przede wszystkim ze względu na bliskość natury. To idealne miejsce, w którym można wypocząć i nabrać energii na kolejny dzień. To i inne zalety tej dzielnicy stale przyciągają nowych mieszkańców.

Historia  i opis dzielnicy

Białołęka,  z powierzchnią sięgającą ponad 73 m2, należy do największych dzielnic stolicy. Nie jest jednak najgęściej zaludnioną częścią Warszawy, a wręcz przeciwnie- w styczniu 2017 odnotowano, że Białołękę zamieszkuje 116 127 osób. Położona po prawej stronie Wisły dzielnica ta graniczy z gminą Nieporęt oraz Jabłonna, z Markami, Bielanami, Łomiankami, Pragą Południe oraz Targówkiem. Z Białołęki można dojechać Szybką Koleją Miejską na Lotnisko Chopina oraz do Warszawy Zachodniej. Znajdują się tu również 4 przystanki Kolei Mazowieckich. Pod względem zabudowy Białołęka dzieli się na kilka stref, z których najważniejsze to przemysłowa, będąca skupiskiem zakładów tkj. elektrociepłownia, drukarnia czy oczyszczalnia ścieków oraz mieszkaniowa. Strefę mieszkaniową również można podzielić na mniejsze obszary o cechach charakterystycznych tkj. mocna zabudowa, niska zabudowa jednorodzinna oraz osiedla powstałe na terenach uprawnych i wiejskich. Miejsce to głównie spełnia funkcję tzw. sypialni stolicy. Warszawiacy chętnie tu wracają po stresującym dniu pracy, jednak miejsca do zabawy, sprzyjającego różnym rozrywkom, poszukują gdzie indziej. Zdecydowaną zaletą Białołęki są liczne tereny zielone tkj. parki, zieleńce, ogródki czy Wisła i zbiorniki wodne (Kanał Żerański, Kanał Henrykowski, Kanał Bródnowski). Spacerując można również napotkać liczne zabytki: piękne kościoły, Zespół dworski przy Mehoffera czy rezerwaty przyrody (Ławice Kiełpińskie i Łęgi Czarnej Strugi). 

Inwestycje na Białołęce

Rynek nieruchomości na Białołęce stale się rozwija. Przede wszystkim miejsce to posiada wiele terenów uprawnych i wiejskich, które mogą być zagospodarowane pod przyszłe inwestycje. Białołęka jest więc doskonałym miejscem dla deweloperów, którzy swoim klientom chcą zaoferować atrakcyjne mieszkania za dobrą cenę. Wartymi zainteresowania są inwestycje znanego nie tylko w samej Warszawie dewelopera – Dom Development.

Pierwsza z nich to „Klasyków Wille Miejskie”. Jak sama nazwa wskazuje jest to osiedle o niskiej zabudowie zlokalizowane przy ul. Krokwi 36 A. W każdym z budynków znajduje się ok. 20 mieszkań rozłożonych na 3 kondygnacjach. Metraż poszczególnych apartamentów został dopasowany do indywidualnych potrzeb różnych klientów i zaczyna się już od 30 m2, a kończy na ponad 100 m2. Jest to kameralna inwestycja o niskiej, willowej zabudowie, której głównym założeniem jest zapewnienie prywatności jej mieszkańcom. Klimat tego miejsca nawiązuje do podmiejskiego miasteczka: spokojnego, zacisznego, w którym można miło spędzać czas z bliskimi. Inwestycja ta doskonale łączy część usługową z mieszkaniową, a wzbogacona jest o bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych tkj. Las Henryków, Dąbrówka czy Park Henrykowski. Na wzmiankę zasługuje również atrakcyjna lokalizacja „Klasyków Willi Miejskich” – sąsiedztwo Stacji Kolejowej Warszawa Płudy i dogodny dojazd do stacji Metro Dworzec Gdański. Tą inwestycję znajdziemy tutaj https://www.domd.pl/palladium

Druga, równie interesująca, inwestycja Dom Development to „Osiedle Palladium”. Przy ul. Elżbiety Barszczewskiej stworzono miejsce klimatem nawiązujące do sztuki filmowej. Znajdziemy tu aż 82 mieszkania o różnorodnym metrażu (od 32 do 100 m2) z przynależnymi loggiami, balkonami lub też ogródkami przydomowymi. W 8-piętrowym budynku zadbano również o stworzenie podziemnego garażu dla mieszkańców, który rozwiązuje wszystkie problemy z parkowaniem. Osiedle jest wyjątkowo bezpieczne - chronione przez całą dobę zapewnia spokój mieszkańcom. Dodatkową zaletą jest wyposażenie budynku w cichobieżne windy, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania. To dobrze skomunikowane osiedle znajduje się w bliskiej odległości od powstającej Galerii Północnej, ale jest w miejscu, gdzie przyroda znajduje się w równowadze z rozwijającą się infrastrukturą.

Białołęka to świetnie miejsce dla osób chcących mieszkać w stolicy, ale za rozsądną cenę i z dala od zgiełku wielkiego miasta. Przyroda przeplata się tu z sektorem mieszkaniowym i usługowym, sprawiając, że Białołęka z sypialni Warszawy zamienia się w doskonałe miejsce do odpoczynku i rekreacji. W tej dzielnicy rynek pierwotny stale się rozwija, a co za tym idzie będą powstawały nowe linie komunikacyjne, które kiedyś z pewnością połączą Białołękę z pozostałymi częściami Warszawy i sprawią, że będzie to idealne miejsce do zamieszkania. Jeśli szukasz innych inwestycji w warszawie znajdziesz je na stronie Dom Development - https://www.domd.pl/inwestycje

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE