Reklama

Mieszkanie Plus w Gostyninie? Miasto chce wykupić ziemię pod budowę

Opublikowano:
Autor:

Mieszkanie Plus w Gostyninie? Miasto chce wykupić ziemię pod budowę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Działka o powierzchni 1200 m2, zlokalizowana przy ul. Kutnowskiej, może w niedalekiej przyszłości stać się nowym domem dla szukających własnych czterech kątów gostyninian. Władze miasta planują bowiem wykup wspomnianego terenu, a burmistrz podkreśla, iż inwestycja mogłaby stanowić pierwszy krok w kierunku przystąpienia do rządowego programu Mieszkanie Plus.

Działka o powierzchni 1200 m2, zlokalizowana przy ul. Kutnowskiej, może w niedalekiej przyszłości stać się nowym domem dla szukających własnych czterech kątów gostyninian. Władze miasta planują bowiem wykup wspomnianego terenu, a burmistrz podkreśla, iż inwestycja mogłaby stanowić pierwszy krok w kierunku przystąpienia do rządowego programu Mieszkanie Plus. 

Działka mieści się w bliskim sąsiedztwie hali sportowej, pływalni miejskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 5. Właśnie lokalizacja stanowi zdaniem urzędu asumpt do wykupienia terenu od osób fizycznych. Jakie byłyby koszty tego przedsięwzięcia? Magistrat zapewnia, że maksymalnie 180 tys. zł, i nie mniej niż 100 tys. zł. Pomysł spotkał się z aprobatą Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu oraz Komisji Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Pomocy Społecznej. Obiekcje wobec inwestycji, w trakcie dzisiejszej, popołudniowej sesji, miał za to radny IdG, Stanisław Wróblewski.

- 180 tys. zł. - czy to nie za drogo? Przecież to wychodzi ponad 1 mln zł za hektar. Z czego wynika taka kwota? Po co nam ta działka? Czy ktoś nie chce na tym po prostu zarobić, i to dobrze zarobić? - indagował urzędników radny. 

Wówczas z odpowiedzią pospieszył burmistrz.

- Szacunkowe koszty inwestycje przeprowadzane były w ubiegłym roku. 180 tys. zł to cena maksymalna. Już w poprzedniej kadencji próbowałem dokonać zakupu tej działki, gdyż miastu brakuje miejsc, gdzie można by rozwijać infrastrukturę, np. sportową i budownictwo. A to jest idealne miejsce, głównie ze względu na jego lokalizację - przy basenie, hali i SP5, by przystąpić do programu Mieszkanie Plus - argumentował Paweł Kalinowski. 

Zastępca włodarza, Halina Fijałkowska poinformowała, iż cena za m2 omawianego terenu wynosi 141 zł Dodała również, że mowa o działce inwestycyjnej, dlatego jej ceny nie można przeliczać w ten sam sposób, co ceny gruntów rolnych.  

Dodajmy, że celem rządowego programu Mieszkanie Plus jest wzrost podaży mieszkań na wynajem przystępnych cenowo. Projekt zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem dla osób mniej zamożnych, których nie stać na kredyt hipoteczny, jednakże ich zarobki są zbyt wysokie aby mogli otrzymać mieszkanie komunalne. Warunki programu reguluje ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE