Reklama

Miliony zł dla gmin. Gostynin pozyska granty?

Opublikowano:
Autor:

Miliony zł dla gmin. Gostynin pozyska granty? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nawet po 150 tys. zł mogą uzyskać gminy m.in z powiatu gostynińskiego na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców (w tym także zakup komputerów). Co więcej, dofinansowanie wynosi 100 procent, nie jest również potrzebny wkład własny. Nabór wniosków potrwa do 19 grudnia.

Nawet po 150 tys. zł mogą uzyskać gminy m.in z powiatu gostynińskiego na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców (w tym także zakup komputerów). Co więcej, dofinansowanie wynosi 100 procent, nie jest również potrzebny wkład własny. Nabór wniosków potrwa do 19 grudnia. 

Mowa o programie "Ja w internecie", w ramach którego w I obszarze konkursowym przeszkolonych zostanie łącznie 14 650 mieszkańców województwa mazowieckiego. Kwota przeznaczona na działania szkoleniowe w tym województwie wynosi 8 204 000 zł.

Program skierowany jest do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia), którego celem jest zwiększenie umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej. 

Gminy mogą składać wnioski samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Jeśli gmina nie dysponuje wystarczającą liczbą komputerów do przeprowadzenia szkoleń, może kupić je w ramach grantu. Po zakończeniu programu komputery zostają w gminie, można je przekazać szkole lub ośrodkowi kształcenia nauczycieli na jej terenie.

Czy gminy z naszego powiatu skorzystają z grantu?

Termin składania wniosków: od 19/11/2018 do 19/12/2018 do godz. 16.00.

Wnioski należy składać za pośrednictwem strony internetowej i w formie papierowej na adres Fundacji Legalna Kultura. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie: https://jawinternecie.edu.pl/mazowieckie/

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE