Reklama

Młodzi radni obradowali po raz czwarty

Opublikowano:
Autor:

Młodzi radni obradowali po raz czwarty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Miasta po raz kolejny spotkali się rajcy Młodzieżowej Rady Miasta. Radni omówili temat wolontariatu oraz reformy oświaty. W posiedzeniu towarzyszyli im gostynińscy samorządowcy.

Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Miasta po raz kolejny spotkali się rajcy Młodzieżowej Rady Miasta. Radni omówili temat wolontariatu oraz reformy oświaty. W posiedzeniu towarzyszyli im gostynińscy samorządowcy.

Na spotkanie przybyli: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki, Dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli Michał Łoś, Radny Rady Miejskiej Michał Bartosiak, Doradca MRM Urszula Dalkowska, Sekretarz Miejski Anna Adamska i Adam Sikorski pedagog i opiekun wolontariuszy w Powiatowym Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie.

Podczas sesji omawiane były propozycje wolontariatu prowadzonego przez Młodzieżową Radę w PZPOW w Gostyninie. Adam Sikorski wyjaśnił na czym polega wolontariat i jakie wymogi muszą być spełnione przez wolontariusza. Radni pytali o długość trwania wolontariatu i częstotliwość spotkań.

Kolejnym punktem porządku sesji było zapoznanie młodych radnych z założeniami reformy oświaty w Gostyninie. Radni zapytali co dalej będzie się działo ze szkołą wojskową, na co otrzymali odpowiedź, że dyrekcja PUL-u mimo, iż nie jest jednostką miejską, otrzymała propozycję przeniesienia do Gimnazjum nr 2, a w przyszłości SP 3.

W sprawach różnych burmistrz Paweł Kalinowski zaproponował radnym z MRM, aby zapoznali się z funkcjonowaniem Spółek Miejskich, zobaczyli jak działa np. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "od kuchni", co dzieje się w Oczyszczalni Ścieków.

Radni wyrazili zainteresowanie tą propozycją.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE