Reklama

Młodzi uczniowie na szkoleniach z pierwszej pomocy

Opublikowano:
Autor:

Młodzi uczniowie na szkoleniach z pierwszej pomocy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w szkoleniu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zajęcia dotyczyły wiadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w szkoleniu ?Ratujemy i Uczymy Ratować?. Zajęcia dotyczyły wiadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Celem szkolenia było przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności z zakresu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się, co to jest resuscytacja, pozycja boczna ustalona, nauczyły się, jak należy sprawdzić przytomność i oddech osoby poszkodowanej oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. Następnie młodzi uczniowie wykorzystali swoją wiedzę w takcie ćwiczeń praktycznych na manekinie. Przeprowadzenie szkolenia pozwoliło nie tylko przekazać dzieciom wiedzę i umiejętności z zakresu rozpoznawania zagrożeń i zasad udzielania pierwszej pomocy, lecz również przyczyniło się do przezwyciężenia lęku i obaw przed podejmowaniem działań w sytuacjach zagrożenia. W trakcie ćwiczeń praktycznych uczniowie udowodnili, że posiadają dużo wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE