Reklama

Młodzi uczniowie zwiedzili komendę straży pożarnej i pogotowia

Opublikowano:
Autor:

Młodzi uczniowie zwiedzili komendę straży pożarnej i pogotowia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 zwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Oddział Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Gostyninie. Wycieczka była doskonałą okazją do pokazania uczniom, jak wygląda praca strażaka i ratownika medycznego.

Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 zwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Oddział Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Gostyninie. Wycieczka była doskonałą okazją do pokazania uczniom, jak wygląda praca strażaka i ratownika medycznego.

Dzięki życzliwości gostynińskich strażaków, uczniowie zostali oprowadzeni po budynku Straży Pożarnej i zapoznani ze sprzętem, jakiego używa się podczas akcji pożarniczych i ratowniczych. Dzieci z ,,Jedynki'' wysłuchali również opowieści jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Niebywałą atrakcją podczas całej wycieczki była możliwość przymierzenia stroju strażaków oraz wejście do wozów strażackich. Dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka jest bardzo trudny, lecz również bardzo im się spodobał i niejeden młody uczeń w przyszłości chciałby pracować właśnie w tym zawodzie. 

Kolejnym punktem była wizyta w Stacji Pogotowia Ratunkowego. Uczniowie zapoznani zostali tam z pracą ratowników medycznych i lekarzy. Dzieci miały również możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki oraz sprzętem medycznym ratującym życie. Ten punkt wycieczki był doskonałą okazją do tego, aby oswoić uczniów z karetką, gdy są zdrowe. Wszystkie dzieci biorące udział w wycieczce doskonale zapamiętały numery alarmowe: 998, 999, czy też 112.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE