Reklama

Młodzież I LO PUL na święcie dywizjonu

Opublikowano:
Autor:

Młodzież I LO PUL na święcie dywizjonu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegły piątek delegacja uczniów gostynińskiej mundurówki na zaproszenie współpracującej ze szkołą jednostki wojskowej udała się do Sochaczew. tam odbyły się bowiem obchody corocznego święta 37. Sochaczewskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej wchodzącego w skład 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Sochaczewie-Bielicach.

W ubiegły piątek delegacja uczniów gostynińskiej mundurówki na zaproszenie współpracującej ze szkołą jednostki wojskowej udała się do Sochaczew. tam odbyły się bowiem obchody corocznego święta 37. Sochaczewskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej wchodzącego w skład 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Sochaczewie-Bielicach.

Po Mszy świętej w kościele pw. św. Wawrzyńca, na placu apelowym jednostki rozpoczęła się uroczystość z jej nieodłącznymi elementami: wciągnięciem flagi na maszt, odśpiewaniem hymnu, wręczeniem nagród, odznaczeń i wyróżnień. Całość zwieńczona defiladą pododdziałów i musztrą paradną w wykonaniu orkiestry wojskowej. Miłym akcentem było przekazanie przez Dowódcę 37.SdrOP pamiątkowego medalu, który w imieniu społeczności I LO PUL przyjął dyrektor szkoły Adam Matyszewski. Po części oficjalnej młodzież zafundowała sobie pakiet premium w postaci testu sprawnościowego na urządzeniach będących na wyposażeniu Brygady. Całość zakończył poczęstunek tradycyjną wojskową grochówką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE