Reklama

Młodzież z powiatu gostynińskiego sprawdzała swoją wiedzę o pożarnictwie

Opublikowano:
Autor:

Młodzież z powiatu gostynińskiego sprawdzała swoją wiedzę o pożarnictwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radosław Sielaczek, Olaf Cichosz i Filip Trawczyński będą reprezentowali powiat gostyniński podczas eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 21 kwietnia w Ruścu w gminie Nadarzyn.

Radosław Sielaczek, Olaf Cichosz i Filip Trawczyński będą reprezentowali powiat gostyniński podczas eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 21 kwietnia w Ruścu w gminie Nadarzyn.

W eliminacjach powiatowych, które odbyły się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, wzięło udział dwanaście osób ze szkół w Gostyninie, Teodorowie, Pacynie, Szczawinie Kościelnym, Osmolinie i Lucieniu.
Wśród uczniów klas I-VI najlepszy okazał się Radosław Sielaczek ze Szkoły Podstawowej Teodorowie. Najlepszy w gronie uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz II-III gimnazjów bezkonkurencyjny okazał się Olaf Cichosz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie. Rywalizację uczniów szkół średnich wygrał Filip Trawczyński z Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie.
Powiatowe eliminacje OTWP zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie.
Celem organizatorów OTWP jest spopularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania w razie pożaru lub miejscowego zagrożenia, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE