Reklama

Młodzież ze Szczawina Kościelnego zwiedziła Zamek Gostyniński

Opublikowano:
Autor:

Młodzież ze Szczawina Kościelnego zwiedziła Zamek Gostyniński - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegły piątek uczniowie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Szczawinie Kościelnym zwiedzili Zamek Gostyniński. Młodzież dowiedziała się m. in. jak należy przyjmować gości i jak odpowiednio zachować się przy stole.

W ubiegły piątek uczniowie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Szczawinie Kościelnym zwiedzili Zamek Gostyniński. Młodzież dowiedziała się m. in. jak należy przyjmować gości i jak odpowiednio zachować się przy stole.

Gimnazjaliści wraz z opiekunami Andrzejem Latoszkiem i Marianną Jędrzejewską zwiedzili gostyniński Zamek, po czym wzięli udział w wyjątkowych zajęciach z podstawowych zasad zachowania się przy stole. Młodzież dowiedziała się jakie są normy przyjmowania gości, ich usadzania i serwowania poszczególnych dań, jak należy kulturalnie spożywać posiłki oraz właściwie korzystać z zastawy stołowej. Goście ze Szczawina Kościelnego wysłuchali również wskazówek o dobrych manierach m. in. o zasadach kolejności podawania ręki. Pod okiem profesjonalisty uczniowie przygotowali zamkową potrawę, a zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystali podczas spożywania obiadu.

Zamek Gostyniński zwiedzili już uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 3 w Gostyninie, ze Szkoły w Łącku, Solcu, Emilianowie, Kowalu, Baruchowie oraz Pacyny.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE