Reklama

Moc atrakcji w Sannikach

Opublikowano:
Autor:

Moc atrakcji w Sannikach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy weekend lipca był w Sannikach wyjątkowo bogaty w imprezy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Turnieje rycerskie, budowa zamku z łubianek, gry i zabawy, plenerowe występy zespołów. Dla koneserów muzyki klasycznej koncert chopinowski w pałacu.

Pierwszy weekend lipca był w Sannikach wyjątkowo bogaty w imprezy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Turnieje rycerskie, budowa zamku z łubianek, gry i zabawy, plenerowe występy zespołów. Dla koneserów muzyki klasycznej koncert chopinowski w pałacu.

Sobota, 2 lipca

Podczas upalnej soboty, aż 7 miast Szlaku Książąt Mazowieckich stoczyło tu potyczki o tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego. Wśród drużyn znaleźli się: Góra Kalwaria, Sanniki, Przasnysz, Warka, Zwoleń, Ostrów Mazowiecka i Gostynin. Widzowie mogli nie tylko kibicować drużynom, ale również sprawdzić się w średniowiecznych konkurencjach. Uczestnicy mogli wziąć udział w takich wyzwaniach jak przeciąganie sań z dzikiem, pojedynek na belce zawieszonej nad ziemią czy przenoszenie worków z piaskiem. Najmłodsi mogli sprawdzić swe siły w grze. Z łubianek od truskawek powstał znacznych rozmiarów zamek. Przedstawiciele Gostynina oprócz walki o tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego promowali i zapraszali na zbliżające się miejskie wydarzenie pn. Jarmark św. Jakuba w Gostyninie.

 

Niedziela, 3 lipca

Przed godziną czternastą  sale koncertowe w pałacu zapełnili koneserzy muzyki klasycznej. Dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach Monika Patrowicz powitała zebranych i przedstawiła Zbigniewa Szumerę, prezesa fundacji „Teraz Mazowsze”. Zgodnie z  zapowiedzią, po południu był kilkukrotnie wyświetlany film, którego reżyserem jest Zbigniew Szumera. Po filmie nadszedł czas, by na scenie powitać Jekaterinę i Stanisława Drzewieckich, młodych, utalentowanych pianistów. Pianistom towarzyszył krakowski aktor Paweł Okraska. Po koncercie w sali wystaw czasowych czekały obrazy Józefa Wilkonia, malarza, ilustratora, ale też rzeźbiarza, twórcę plakatów i scenografii teatralnych. Wystawę można oglądać do 5 sierpnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE