Reklama

Modernizacja Nowej, ale tylko pewien fragment

Opublikowano:
Autor:

Modernizacja Nowej, ale tylko pewien fragment - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa modernizacja ul. Nowej. Remont obejmuje jednak tylko fragment należący do urzędu miasta.

Trwa modernizacja ul. Nowej. Remont obejmuje jednak tylko fragment należący do urzędu miasta.

Zakres prac obejmuje: przebudowę drogi miejskiej wraz z budową i przebudową zjazdów indywidualnych i publicznych, przebudowę niezbędnej infrastruktury wraz z oświetleniem ulicznym oraz budowę kanalizacji deszczowej. Realizacja inwestycji  kończy się na wysokości budynku przy ul. Nowej 2. Dlaczego?

- Przed przystąpieniem do opracowania projektu budowalnego, tj. w kwietniu 2016 roku, Urząd Miasta Gostynina wystąpił z pismem do Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z propozycją połączenia gminnej drogi publicznej ul. Nowej z siecią dróg osiedlowych należących do spółdzielni, a tym samym przedłużenia jej do ul. Mazowieckiej lub Czapskiego. W tej kwestii GSM nie zajęła żadnego stanowiska, co zostało odebrane przez urząd, jako brak zainteresowania przedstawioną propozycją i chęcią współpracy w tym zakresie, a dokumentacja projektowo-kosztorysowa została opracowana tylko dla terenu zajętego pod drogę publiczną - czytamy na stronie magistratu.

[ZT]3589[/ZT]

Przypomnijmy, że modernizacja Nowej kosztuje 875 tys. zł. Miasto otrzymało 80 proc. dofinansowania z ministerstwa. Prace mają potrwać do końca września. Wykonuje je spółka Hydropol.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE