Reklama

Modernizacji kotłowni ciąg dalszy. Po 22 latach MPEC doczekał się nowego kotła

Opublikowano:
Autor:

Modernizacji kotłowni ciąg dalszy. Po 22 latach MPEC doczekał się nowego kotła - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w godzinach przedpołudniowych odbył się uroczysty odbiór kotła WF-12 w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gostyninie. Na spotkanie przybyli m.in. burmistrz Paweł Kalinowski, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, przedstawiciele wykonawcy – firmy Energika, na czele ze Zbigniewem Szamałkiem oraz pracownicy MPEC.

Dziś w godzinach przedpołudniowych odbył się uroczysty odbiór kotła WF-12 w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gostyninie. Na spotkanie przybyli m.in. burmistrz Paweł Kalinowski, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, przedstawiciele wykonawcy ? firmy Energika, na czele ze Zbigniewem Szamałkiem oraz pracownicy MPEC.

Gości powitał prezes MPEC Szymon Nieć, który następnie oddał głos burmistrzowi. Gospodarz naszego miasta wyraził zadowolenie, że w tak krótkim czasie udało się zakończyć tę ważną dla miasta inwestycję: - Inwestycja rozpoczęła się jesienią 2016r. Obecnie kocioł jest już po odbiorach i pracuje w fazie testów. Według wstępnych szacunków, oszczędności wynikające z remontu modernizacji kotła WF-12 mogą sięgać 300 tys. złotych.

Przypomnijmy, że sezon remontowy w MPEC Gostynin Sp. z o.o. w 2017r. należał do bardzo pracowitych. Spółka przez cały ten okres realizowała inwestycję pod nazwą remont, modernizacja kotłowni. Zakres działań był szeroki i obejmował swym zakresem 3 obszary:

• Pierwszy obszar zrealizowany został na przełomie 2016-2017 roku i polegał na wyremontowaniu i zmodernizowaniu stacji uzdatniania wody (SUW) z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań polegających na wyeliminowaniu odgazowywacza termicznego celem obniżenia kosztów przygotowania wody. Cel został osiągnięty, instalacja pracuje bardzo poprawnie i przynosi zamierzone oszczędności.

• Drugi obszar działań skupił się na kotle. Zastąpiono ruszt fluidalny rusztem stacjonarny oraz wyremontowano i zmodernizowano instalację ciśnieniową oraz automatykę. Działanie to pozwoli zapewnić bezawaryjną pracę kotła przez najbliższych kilka lat. Zastąpienie rusztu fluidalnego rusztem stacjonarnym przyniesie oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Kolejnym aspektem przemawiającym za zasadnością inwestycji jest poprawa sprawności urządzenia o ok. 2,5%. Paliwo dostarczane do kotła będzie o wyższej jakości i kaloryczności skutkiem tego spółka poniesie mniejsze koszty z tytułu utylizacji odpadów oraz opłat za emisję CO2.

• Trzeci obszar działań polegał na modernizacji zespołu filtrów. Zastąpiono stare wypracowane filtry nowymi nowoczesnymi spełniającymi wszelki normy czystości spalin.

Bardzo cieszy fakt, że najstarszy kocioł w Polsce – działający 22 lata został zastąpiony nowoczesnym, na czym skorzystają mieszkańcy Gostynina.

Łączny koszt inwestycji pod nazwą remont – modernizacja kotłowni wynosi 4.818.334,00 zł netto, 5.926.550,82 zł brutto.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE