Reklama

Moja Mała Ojczyzna - biblioteka zaprasza do MCK

Opublikowano:
Autor:

Moja Mała Ojczyzna - biblioteka zaprasza do MCK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kajetan Rajski, autor dwóch książek „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” będzie gościem spotkania organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w cyklu „Moja Mała Ojczyzna”.

Kajetan Rajski, autor dwóch książek „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” będzie gościem spotkania organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w cyklu „Moja Mała Ojczyzna”. Współorganizatorem spotkania jest Klub Gazety Polskiej.

Kajetan Rajski ma na swoim koncie kilka publikacji. Część z nich poświęcona jest religii, inne żołnierzom podziemia antykomunistycznego działającym po zakończeniu drugiej wojny światowej. Dzieje żołnierzy bezdomnych przedstawia przez pryzmat losów ich dzieci. Wydawca kwartalnika „Wyklęci”, współpracownik dwutygodnika Droga, i Gazety Polskiej.
Tytuł książki „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” to nawiązanie do początku wiersza „Wilki” Zbigniewa Herberta: „Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy”. 
Kajetan Rajski przyjedzie do Gostynina we wtorek 20 marca. O 9.00 spotka się z uczniami najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Gimnazjalnymi w siedzibie dawnego Gimnazjum nr 2 przy ulicy Wojska Polskiego. O 10.30 zaplanowano spotkanie z pozostałymi chętnymi uczniami gostynińskich szkół, które odbędzie się w siedzibie filii biblioteki nr 1 przy ulicy Płockiej. A o 17.00 weźmie udział w otwartym spotkaniu, które zostało zaplanowane w jednej z sal Miejskiego Centrum Kultury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE