Reklama

Monitoring miejski jeszcze w tym roku! Będzie bezpieczniej?

Opublikowano:
Autor:

Monitoring miejski jeszcze w tym roku! Będzie bezpieczniej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oko Wielkiego Brata oraz jego liczne rodzeństwo już niebawem obserwować będzie poczynania mieszkańców. Jeszcze w tym roku na terenie Gostynina pojawi się bowiem 12 kamer monitoringu miejskiego. W Urzędzie miasta trwają zaawansowane przygotowania do rozpoczęcia inwestycji, którą kosztować ma 200 tys. zł. Gdzie zamontowane będą kamery?

Oko Wielkiego Brata oraz jego liczne rodzeństwo już niebawem obserwować będą poczynania mieszkańców. Jeszcze w tym roku na terenie Gostynina pojawi się bowiem 12 kamer monitoringu miejskiego. W Urzędzie miasta trwają zaawansowane przygotowania do rozpoczęcia inwestycji, która kosztować ma 200 tys. zł. Gdzie zamontowane będą kamery?

Wprowadzenie monitoringu miejskiego świtało władzom już 2 lata temu, lecz wówczas urząd i rada nie były w stanie wypracować wspólnego stanowiska w tej sprawie. Teraz powinno obyć się bez zgrzytów. 

Na to zadanie w budżecie miasta na 2018 rok zabezpieczono 200 tys. zł. Po konsultacjach z Komendą Powiatową Policji ustalono, iż na terenie Gostynina pojawi się 12 kamer. Gdzie dokładnie? Priorytetem jest centrum oraz tzw. drogi wylotowe na Kutno i Płock. Burmistrz zaznacza, że urząd będzie starał się konsekwentnie, co roku poszerzać monitoring miejski.

- Obecnie prowadzone są rozmowy z firmą MDI MEDIA w kwestii użyczenia kanalizacji światłowodowej, zaś Wydział Inwestycji zajmuje się wstępnym przygotowaniem zapytania ofertowego - wyjaśnia Paweł Kalinowski.

Jak dodaje włodarz, chwilowo z ogłoszeniem przetargu należy się jednak wstrzymać, gdyż pojawia się szansa na spory zastrzyk finansowy ze środków zewnętrznych. Mowa o Rządowym programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka. Na początku lutego ogłoszono start III edycji programu, na lata 2018-2020.  W ciągu najbliższych dni Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji powinno podjąć decyzje ws. naboru projektów lokalnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa, w co wpisuje się również monitoring miejski. 

Burmistrz zapewnia, że niezależnie od wyników konkursu MSWiA, monitoring już w tym roku pojawi się na ulicach Gostynina. Czy to dobry pomysł?

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE