Reklama

Monitoring miejski tuż tuż. Wiemy, gdzie dokładnie będą kamery!

Opublikowano:
Autor:

Monitoring miejski tuż tuż. Wiemy, gdzie dokładnie będą kamery! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdopodobnie jeszcze w tym roku monitoring miejski wróci do Gostynina. Na terenie miasta pojawi się 10 kamer szybkoobrotowych. Wiadomo już, w których miejscach obserwować będzie nas oko Wielkiego Brata.

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku monitoring miejski wróci do Gostynina. Na terenie miasta pojawi się 10 kamer szybkoobrotowych. Wiadomo już, w których miejscach obserwować będzie nas oko Wielkiego Brata. 

Na to zadanie w budżecie miasta na 2018 rok zabezpieczono 200 tys. zł. Magistrat stara się jednak o dofinansowanie inwestycji z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka. Wniosek pn " Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - modernizacja i edukacja" 18 maja przesłany został do wojewody mazowieckiego. Ten ma czas do 30 maja na przekazanie wniosku do MSWiA. Gostynin może otrzymać wsparcie w wysokości 100 tys. zł.

Niezależnie od powodzenia ws. dofinansowania, instalacja monitoringu miejskiego, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, jest przesądzona (przygotowany został już opis przedmiotu zamówienia). Początkowo planowano montaż 12 kamer, ostatecznie zdecydowano się na zredukowanie ich liczby do 10. Lokalizacja kamer szybkoobrotowych dzienno-nocnych została ustalona wspólnie z Komendą Powiatową Policji. Gdzie dokładnie zostaną zainstalowane? 

- Skrzyżowanie Rynek - Kościelna

- Skrzyżowanie Jana Pawła II - Floriańska

- Skrzyżowanie Rynek - 3 Maja

- Skrzyżowanie Rynek - Kościuszki

- Bierzewicka, przy wjeździe na Ziejkową

- Skrzyżowanie Floriańska - Czapskiego - Armii Krajowej

- Skrzyżowanie Polna - Kopernika

- Tereny Zielone przy MCK

- ul. Żabia - most nad Skrwą

- Skrzyżowanie Polna - Wojska Polskiego

Ponadto miasto zaplanowało remont centrum monitoringu zlokalizowanego w Ratusza, a także szkolenie pracowników odpowiedzialnych za obsługę kamer. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE