Reklama

MPK wyczyści zbiornik pierwszy raz od kilkunastu lat

Opublikowano:
Autor:

MPK wyczyści zbiornik pierwszy raz od kilkunastu lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie zleciło dziś czyszczenie i dezynfekcję jednego z dwóch zbiorników wody przeznaczonej do spożycia, na terenie stacji uzdatniania wody przy. ul. Kolonia. Warto zaznaczyć, że czyszczenie i dezynfekcja zbiorników wody nie były wykonywane od kilkunastu lat.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie zleciło dziś czyszczenie i dezynfekcję jednego z dwóch zbiorników wody przeznaczonej do spożycia, na terenie stacji uzdatniania wody przy. ul. Kolonia. Warto zaznaczyć, że czyszczenie i dezynfekcja zbiorników wody nie były wykonywane od kilkunastu lat.

Spółka mając na względzie zachowanie należytego standardu dla zapewnienia jak najwyższej jakości wody do spożycia, zleciła wykonanie prac wyspecjalizowanej firmie z użyciem atestowanych i bezpiecznych dla ludzi i środowiska preparatów oraz zobowiązała wykonawcę do osiągnięcia prawidłowych wyników badań wody w zakresie czystości mikrobiologicznej.  Po wykonaniu prac  wykonawca przeprowadzi akredytowane badanie wody w zakresie monitoringu  dla wody przeznaczonej do spożycia. Czyszczenie kolejnego zbiornika przewidujemy za około dwa tygodnie.

- Nasze działanie ma na względzie zapewnienie, także w wieloletniej perspektywie, aby woda pitna przeznaczona dla mieszkańców Gostynina utrzymywała najwyższą jakość w zakresie czystości mikrobiologicznej. Chcemy trwale zapewnić taką jakość wody, aby bezpośrednie spożycie wody pitnej było w pełni bezpieczne - wyjaśnia zarząd MPK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE