Reklama

Mundurowi dwukrotnie odwiedzili obóz harcerski

Opublikowano:
Autor:

Mundurowi dwukrotnie odwiedzili obóz harcerski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjant, strażak i strażnik leśny odwiedzili harcerzy na obozie harcerskim w Budach Lucieńskich.

Policjant, strażak i strażnik leśny odwiedzili harcerzy na obozie harcerskim w Budach Lucieńskich.

Każde obozowisko mundurowi odwiedzają dwukrotnie – za pierwszym razem sprawdzają warunki pobytu pod względem zabezpieczenia w sprzęt przeciwpożarowy oraz prawidłowości wytyczenia i oznakowania dróg ewakuacyjnych. Natomiast przy drugiej wizycie rozmawiają z harcerzami i zuchami o bezpieczeństwie podczas wakacji. 

Podczas wczorajszej wizyty przewodnim tematem omówionym przez dzielnicowego były zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego, korzystania z kąpielisk i  zabaw w pobliżu jezior. Strażak przypomniał zuchom i harcerzom zasady pierwszej pomocy, natomiast strażnik leśny jak poruszać się po lesie, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i przyrody. Na zakończenie, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjant wręczył zebranym ulotki informacyjne.   

- Mamy nadzieję, że wizyta w obozie harcerskim bezpośrednio przełoży się na poprawę świadomości w zakresie bezpieczeństwa i pozwoli spędzić niezapomniane wakacje, pełne samych pozytywnych wspomnień, a przekazana wiedza pomoże młodym harcerzom właściwie rozpoznać ewentualne zagrożenie, uniknąć sytuacji niebezpiecznych, a w razie ich wystąpienia, odpowiednio i szybko zareagować - podsumowuje podkom. Dorota Słomkowska, oficer prasowy KPP Gostynin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE