Reklama

Mundurowi i mieszkańcy oddali wspólnie ponad 7 litrów krwi!

Opublikowano:
Autor:

Mundurowi i mieszkańcy oddali wspólnie ponad 7 litrów krwi! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci, strażacy oraz mieszkańcy Gostynina włączyli się do ogólnopolskiej zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” objętej patronatem MSWiA. Efekt jest imponujący - łącznie zebrano 7,2 litra krwi.

Policjanci, strażacy oraz mieszkańcy Gostynina włączyli się do ogólnopolskiej zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” objętej patronatem MSWiA. Efekt jest imponujący - łącznie zebrano ponad 7,2 litra krwi. 

Akcja „spoKREWnieni służbą” została zainagurowana 1 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Również mundurowi z powiatu gostynińskiego włączyli się aktywnie w tą zbiórkę. Dzisiaj na gostynińskim rynku, przy mobilnym ambulansie płockiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie zabrakło chętnych. Oprócz strażaków i policjantów ten drogocenny dar – jakim niewątpliwie jest krew – oddali również mieszkańcy naszego powiatu. Razem udało się zebrać 7,2 l krwi. 

Funkcjonariusze ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w codzienną służbę i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew, w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. To druga tego typu zorganizowana akcja służb mundurowych w powiecie gostynińskim. Wielu z policjantów i strażaków cyklicznie oddaje krew jako honorowi dawcy krwi. 

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE