Reklama

Mundurowi oddali blisko 12 litrów krwi!

Opublikowano:
Autor:

Mundurowi oddali blisko 12 litrów krwi! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostynińscy policjanci i strażacy aktywnie włączyli się w ogólnopolską zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą", którą swoim patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łącznie oddano blisko 12 litrów krwi.

Gostynińscy policjanci i strażacy aktywnie włączyli się w ogólnopolską zbiórkę krwi pod hasłem ?spoKREWnieni służbą", którą swoim patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łącznie oddano blisko 12 litrów krwi.

Akcja „spoKREWnieni służbą" została zainagurowana 1 marca br. w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Również mundurowi z powiatu gostynińskiego włączyli się aktywnie w tą zbiórkę. Dzisiaj na gostynińskim rynku przy mobilnym ambulansie płockiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie zabrakło chętnych. Oprócz strażaków i policjantów ten drogocenny dar – jakim niewątpliwie jest krew – oddali również mieszkańcy naszego powiatu.

Funkcjonariusze ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w codzienną służbę i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew, w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. To pierwsza tego typu zorganizowana akcja służb mundurowych w powiecie gostynińskim. Wielu z policjantów i strażaków cyklicznie oddaje krew jako honorowi dawcy krwi.
Przy tej okazji również pracownice Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie informowały o zasadach przyjęcia do służby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE