Reklama

Na ludowo i z przytupem - wyjątkowa wizyta w Sannikach

Opublikowano:
Autor:

Na ludowo i z przytupem - wyjątkowa wizyta w Sannikach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Goście z całej Polski przybyli w miniony weekend do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Wizyta odbyła się w ramach konferencji dla biur podróży, przewodników i organizacji i miała charakter ludowy.

Goście z całej Polski przybyli w miniony weekend do  Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Wizyta odbyła się w ramach konferencji dla biur podróży, przewodników i organizacji i miała charakter ludowy. 

Przybyli do Sannik goście mieli okazję poznać Centrum, zwiedzić pałac oraz dowiedzieć się co ECA ma do zaoferowania turystom. Konferencję rozpoczęła dyrektor Centrum, Monika Patrowicz. Historię wraz z aktualna ofertą przedstawiła Agnieszka Rygielska, która oprowadziła również gości po sannickim pałacu. 

Pierwszą atrakcją, która czekała na uczestników był występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny. Tancerze wystąpili w strojach z różnych regionów naszego kraju, m.in. łowickim, krakowskim oraz sannickim. Nasi goście mieli okazję poznać podstawowe kroki Polki, Mazura, Krakowiaka czy Oberka. Uwieńczeniem występów był wspólny śpiew "Lipki".

Kolejnym punktem spotkania były warsztaty etnograficzne. Uczestnicy pod okiem twórczyni ludowej - Barbary Wieczorek uczyli się, jak wykonać wycinankę sannicką. Na zakończenie konferencji odbyła się degustacja jadła regionalnego. Był czas na rozmowę, wymianę kontaktów oraz otrzymanie słodkich upominków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE