Reklama

Naczelnik drogówki załatwiał "prywatę" jeżdżąc radiowozem?

Opublikowano:
Autor:

Naczelnik drogówki załatwiał "prywatę" jeżdżąc radiowozem?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gostynińskiej komendzie trwają czynności wyjaśniające, których przedmiotem są poczynania naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Jak udało się nam dowiedzieć, kom. Paweł Trojanowski miał załatwiać sprawy osobiste w godzinach pracy, co więcej - przy pomocy radiowozu. Póki co nie podjęto żadnych kroków dyscyplinarnych, choć jeśli podejrzenia się potwierdzą, naczelnikowi grozi nawet wydalenie ze służby.

W gostynińskiej komendzie trwają czynności wyjaśniające, których przedmiotem są poczynania naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Jak udało się nam dowiedzieć, kom. Paweł Trojanowski miał załatwiać sprawy osobiste w godzinach pracy, co więcej - przy pomocy radiowozu. Póki co nie podjęto żadnych kroków dyscyplinarnych, choć jeśli podejrzenia się potwierdzą, naczelnikowi grozi nawet wydalenie ze służby.

Chodzi o art. 134 i ust. 4 ustawy o Policji, czyli nieprawidłowości w ewidencjonowaniu użycia sprzętu transportowego przez policjantów. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że naczelnik gostynińskiej drogówki został nakryty przez komendanta na załatwianiu prywatnych spraw w trakcie służby. Paweł Trojanowski miał wykorzystać do własnych celów policyjne auto, w dodatku - wbrew obowiązującym zasadom -  nie wypisując radiowozu w rejestrze u dyżurnego.

Sprawa jest rozwojowa, jak na razie naczelnika nie pociągnięto do żadnej odpowiedzialności dyscyplinarnej. Niemniej, za powyższe nieprawidłowości grozi nagana, zakaz opuszczania wyznaczonego miejsca przebywania, ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku; wyznaczenie na niższe stanowisko służbowe; obniżenie stopnia, a nawet wydalenie ze służby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE