Reklama

Nadmierna prędkość i zły stan techniczny: policja podsumowuje akcję Truck&Bus

Opublikowano:
Autor:

Nadmierna prędkość i zły stan techniczny: policja podsumowuje akcję Truck&Bus  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 32 pojazdy, w tym 3 autobusy i 18 pojazdów ciężarowych skontrolowali mundurowi w trakcie wczorajszych działań Truck&Bus. Nie obyło się bez wykroczeń i mandatów.

32 pojazdy, w tym 3 autobusy i 18 pojazdów ciężarowych skontrolowali mundurowi w trakcie wczorajszych działań Truck&Bus. Nie obyło się bez wykroczeń i mandatów. 

Policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami z Inspekcji Transportu Drogowego oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Głównym celem działań było przeciwdziałanie wszelkim naruszeniom przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych, jak również przewoźników wykonujących transport osób.

Funkcjonariusze sprawdzali szczegółowo wszystkie elementy wpływające na bezpieczeństwo: przekraczanie dozwolonej prędkości, stan trzeźwości, stan techniczny pojazdu, w tym sprawność układów kierowniczych i hamulcowych, zabezpieczenie przewożonego ładunku, oraz czas pracy kierowcy. W trakcie kilkunastogodzinnych działań ujawnili 3 naruszenia związane ze stanem technicznym pojazdów oraz 13 przekroczeń prędkości, w tym 6 przez kierujących ciężarówkami. 

Celem strategicznym akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego oraz w zakresie przewozu osób i rzeczy. Działania w przyszłości będą kontynuowane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE