Reklama

Nagrody dla młodych twórców czekają

Opublikowano:
Autor:

Nagrody dla młodych twórców czekają - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd województwa mazowieckiego po raz drugi zamierza nagrodzić młodych artystów. Zgłoszenia kandydatów można przesyłać do 12 marca.

Samorząd województwa mazowieckiego po raz drugi zamierza nagrodzić młodych artystów. Zgłoszenia kandydatów można przesyłać do 12 marca.

Młodzi twórcy, którzy mogą zostać zgłoszeni do konkursu, powinni wyróżniać się w działalności na rzecz ochrony i upowszechniania kultury. Trzej laureaci konkursu otrzymają nagrodę w wysokości 9 tysięcy złotych. 
Przyznawaną przez samorząd województwa mazowieckiego Nagrodę Twórczą otrzymać mogą twórcy filmowi i teatralni, pisarze, fotograficy, aktorzy, plastycy oraz osoby, które inicjują nowatorskie formy życia społeczno-kulturalnego, a także zajmują się ochroną dziedzictwa kultury.


– Nagroda Twórcza jest ukłonem w stronę kreatywnych, młodych mieszkańców Mazowsza, którzy osiągają sukcesy w twórczości artystycznej, a swoją działalnością przyczyniają się do upowszechniania i ochrony kultury – tłumaczy Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Chcemy docenić ludzi sztuki i wesprzeć ich twórczość. Dlatego zachęcam do udziału w konkursie i pochwalenia się swoimi osiągnięciami. 

 

Osoby biorące udział w konkursie nie mogą mieć więcej niż 35 lat, muszą mieszkać na Mazowszu. Swoje osiągnięcia powinny potwierdzić nagrodami i wyróżnieniami na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Uczestnicy konkursy mogą też starać się o przyznanie stypendium wojewódzkiego dla studentów uczelni artystycznych.


– Inicjatywa powstała z myślą o młodych osobach, które borykają się z problemem finansowania swojej działalności artystycznej, a mają na koncie ciekawe projekty. Chcemy wyłonić trzech laureatów, którzy otrzymają po 9 tys. zł mówi – Agnieszka Kuźmińska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki urzędu marszałkowskiego. – Jestem przekonana, że taki zastrzyk gotówki pozwoli im na realizację interesujących przedsięwzięć. 

 

Wnioski z załącznikami należy dostarczyć do 12 marca br. osobiście w siedzibie departamentu kultury, promocji i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie lub przesłać elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP na adres artstypendia@mazovia.pl z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego, lub wysłać pocztą na adres: Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz jego regulamin i wniosek zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.mazovia.pl w zakładce Konkursy/Szkolenia.
Informacje o konkursie można uzyskać telefonicznie pod numerem (22) 59 79 536 oraz mailowo pod adresem karolina.grzegrzolka@mazovia.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE