Reklama

Najbogatsi gostyninianie dostaną po kieszeniach

Opublikowano:
Autor:

Najbogatsi gostyninianie dostaną po kieszeniach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie gostynińskim znajdzie się kilku takich, dla których sześć zer na koncie nie pozostaje już tylko w sferze marzeń. Ustawa podpisana w tym tygodniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, z pewnością nie jest dla nich dobrą wiadomością. Krezusi będą bowiem zobowiązani płacić nowy podatek - tzw. daninę solidarnościową.

W powiecie gostynińskim znajdzie się kilku takich, dla których sześć zer na koncie nie pozostaje już tylko w sferze marzeń. Ustawa podpisana w tym tygodniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, z pewnością nie jest dla nich dobrą wiadomością. Krezusi będą bowiem zobowiązani płacić nowy podatek - tzw. daninę solidarnościową. 

Danina solidarnościowa wyniesie 4 proc. od nadwyżki ponad 1 mln zł. Po raz pierwszy podatnik daninę solidarnościową zapłaci w 2020 roku składając zeznanie roczne rok poprzedni. Podatek będzie odprowadzany co roku, a uiszczać go będą osoby fizyczne, których dochody w roku podatkowym przekroczą 1 mln zł. Szacuje się, że zapłaci go około 25 tys. osób.

Na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych odprowadzanych będzie także 0,15 proc. podstawy składki dla Funduszu Pracy, jednak sama składka nie ulegnie zmianie. Ministerstwo Finansów szacuje, że na SFWON tylko z tych dwóch źródeł wpłynie rocznie ponad 2 mld zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE